Çocukken çizgi film izlerken karşılaştığımız tuhaf ve fantastik dünyaları özlüyorsanız, korkmayın, anime gerçek bir yetişkin türüdür. Anime yaratıcıları, beklenmedik ve fantastik dünyalar yaratmak için uğraşmaktadır. Karakterler güçlü olduğunda ve hikaye anlatımı iyi olduğunda, bu, en iyi izlemeyi mümkün kılmak için birleşir.

Şu anda Netflix’te bulunan bu anime serisiyle, kaliteli bir anime izleyip kendinizi şımartın.

B: The Beginning (2018)

IMDB Puanı: 7.3/10

Gelişmiş teknolojiyle desteklenen bir dünyada gelecekteki Cremona’da yer alan şehir, özellikle üretken bir seri katil de dahil olmak üzere, ada ülkesinde suç arandıkça bir terör hükümdarlığına maruz kalıyor. Gizemli ve ayrıntılı bir suç örgütünün peşinde olduğu ve bazen onunla işbirliği yaptığı için Kraliyet Soruşturma Servisi’nden efsanevi bir araştırmacıyı takip ediyoruz.

Baki (2018)

IMDB Puanı: 6.7/10

Klasik bir konsepte sahip olan animasyon dizisi, Baki adında bir gencin savaşmak için eğitilmesi ve kuralsız, ölümcül, göğüs göğüse dövüşte farklı rakiplerle mücadele etmesini konu alıyor. 90’ların başındaki orijinal dergi şeridi ve filmine dayanan bu Netflix orijinal dizisi, Baki’yi yeni bir nesle tanıtıyor.

Black Butler (2008)

IMDB Puanı: 7.8/10

Genç bir çocuk, ailesinin ölümünün ve kendi acımasız hayatının intikamını almak ve ailesinin mirasını geri kazanmak için ruhunu bir şeytana satmaya karar verir. İblis, her zaman siyah giyinmiş, genç efendisine hizmet etmek için her zaman hazır olan sadık bir uşak şeklini alır. Ama aslında usta ve hizmetkar kim?

Bleach (2006)

IMDB Puanı: 8.2/10

Lise öğrencisi Kurosaki Ichigo sıradan olmaktan çok uzaktır – hayaletleri görebilmektedir. Bir kazadan sonra ‘hediyesini’ aldığında, bir Ruh Azrailine dönüştüğünü ve hem ruhları ölümden sonraki hayata yönlendirmeyi hem de insanlığı kötü ruhlardan korumayı içeren sorumluluğu üstlenmek için eğitime başlamalıdır.

Blue Exorcist (2011)

IMDB Puanı: 7.6/10

Şeytan’ın oğlu olduğunu keşfeden genç bir adam, yeteneklerini babası da dahil olmak üzere kötülüğe karşı savaşmak için nasıl kullanacağını öğrenmelidir. Bunun için Özel True Cross Akademisine katılır. Bu, erkek boyutunun yanında, bir ayna ve yansıması olarak var olan paralel şeytan boyutuna girmeyi içerir.

Castlevania (2017)

IMDB Puanı: 8.1/10

1989 video oyununa dayanan bu dizi, karısının yanlış bir şekilde büyücülükle suçlanıp tehlikeli bulunup yakılmasının ardından, Dünyayı insanlığa savaş ilan eden Dracula’dan korumaya çalışan Trevor adında dışlanmış bir canavar avcısını konu almaktadır. Trevor, Dracula ve güçlerini alt etmek için bir grup uyumsuzla iş birliği yapar.

Children of the Whales (2017)

IMDB Puanı: 7.2/10

Ekolojik bir felaket nedeniyle kıyamet sonrası bir dünyada geçen gezegenin küresel bir okyanus yerine küresel bir çölü vardır. Çoğunluğu psikokinetik yetenekler geliştirmiş hayatta kalan insanlar, Çamur Balina adı verilen dev bir yüzen şehirde yaşamaktadır. Çok farklı bir bakış açısına sahip başka bir hayatta kalan adayla karşılaştıklarında, hayatları alt üst olur.

Death Note (2006)

IMDB Puanı: 9/10

Bu dizi, ölüm kitabına isimlerini yazarak sayısız insanı öldüren uğursuz kötü adam Light Yagami hakkındadır. İktidar arayışında ve ölüm tanrısı olarak hükmedeceği kendi Ütopyasını yaratma arayışında yapmayacağı hiçbir şey yoktur. Ama dışarıda onu durdurabilecek biri vardır.

Devilman Crybaby (2018)

IMDB Puanı: 7.6/10

Dünyadaki yerini öğrenmeye çalışan Akira Fudo, bir iblis tarafından ele geçirilir ve muhtemelen hayal edebileceğimizden daha fazla kargaşa ve ahlaksızlığa yol açar. Ama ailesini, arkadaşlarını ve insanlığını güvende tutmak için şeytani güçlerini kullanabilir mi?

Diabolik Lovers (2013)

IMDB Puanı: 5.5/10

Genç bir kız, yeni evi olacak mistik bir eski eve gelir. Evi araştırırken, halihazırda evde yaşayan altı erkek kardeşin aslında vampir olduğunu, oraya onların kölesi olarak getirildiğini öğrenir. Ama genç kız göründüğünden daha yeteneklidir ve kavga etmeden yere düşmeyecektir!

The Disastrous Life of Saiki K (2018)

IMDB Puanı: 8.3/10

Saiki, sıradan hayatına devam ederken kendisini her zaman en saçma durumlarda bulduğu için yalnız kalmak isteyen pembe saçlı bir genç çocuktur. Her zaman var olan iç diyaloğu, bu zorlayıcı hata komedisine yön veriyor.

The Dragon Prince (2019)

IMDB Puanı: 8.3/10

Klasik bir fantezi hikayesi olan bir insan prens, kendisini öldürmesi için gönderilen bir elf katiliyle beklenmedik bir arkadaşlık kurar. İkili bir araya gelmeye ve savaşan iki ülkeyi barışa kavuşturmak için destansı bir maceraya atılmaya karar verir.

Full Metal Alchemist: Brotherhood (2010)

IMDB Puanı: 9/10

Orijinal dizinin devamı niteliğindeki bu yinelemede iki kardeş, ölmüş annelerini canlandırabilmek için Felsefe Taşı’nı aramaktadırlar. Fakat işler ters gitmiş ve zarar görmüş fiziksel formlara düşmüşlerdir. Yeni enkarnasyolarında simyacı olarak kendileri için bir gelecek yaratmaya çalışırlar.

The Irregular at Magic High School (2014)

IMDB Puanı: 7.2/10

Bu hikaye, sihrin var olduğu alternatif bir dünyada geçiyor ve modern teknoloji kullanılarak kontrol ediliyor. Hikaye, kötü şöhretli bir Yotsuba klanının parçası olan, ancak gizlice sihirli liseye kaydolan iki kardeşi anlatıyor. Büyü yeteneklerini geliştirirken sırlarını saklamaya çalışmalıdırlar.

Kakegurui (2017)

IMDB Puanı: 7.1/10

Japonya’nın en zengin ve nüfuzlu insanlarının çocukları için seçkin bir okulda geçen dizide, başarılı olmanın yolu akademik veya sportif yeteneğe sahip olmak değildir. Öğrenci hiyerarşisi kumarla belirlenmektedir. Kazanmak popülerlik, prestij ve bağlantı sağlarken, kaybedenler borçlanıp sınıf arkadaşlarının kölesi olur.

Naruto (2008)

IMDB Puanı: 8.3/10

Genç Naruto Uzumaki, köyünde en güçlü ninja olarak tanınmak ve babasının ölümünün intikamını alma fırsatı bulmak için mücadele eden bir ninjadır. Çok az şey biliyor olsa da babasını öldüren canavarın özü onun içinde mühürlendi!

One Punch Man (2015)

IMDB Puanı: 8.9/10

One Punch Man o kadar güçlü bir süper kahramandır ki düşmanlarını yenmek ve dünyayı kurtarmak sıkıcıdır. Yine de hak ettiği kabulü göremediğini öğrenince genç bir yardımcıyla bir kahraman derneğine katılır ve hiç hayal etmediği şeylerle yüzleşmek zorunda kalır.

The Seven Deadly Sins (2018)

IMDB Puanı: 8.2/10

Orta Çağ İngiltere’sine çok benzeyen bir dünyada geçen, Yedi Ölümcül Günah olarak bilinen bir grup güçlü şövalye, dünyayı sözde millete ihanet eden başka bir şövalye grubundan kurtarıyor. Ancak Yedi Ölümcül Günah şövalyeleri, ülkenin zalim liderleri haline geldikçe, bu tarihin gerçekliği sorgulanmaktadır.

Sirius the Jaeger (2018)

IMDB Puanı: 6.9/10

1930’ların Tokyo’suna vampirler sızmış ve şehirde ziyafet çekmeye başlamışlardır. Yetkililer, vampirleri avlamak için tuhaf uzmanlar olan bir grup Jaeger tutar. Ama Jaeger’ların yardım etmedeki gerçek sebep ve motivasyonları nedir? Bu insanlığa yardımcı olacak mı yoksa daha fazla sorun mu açığa çıkaracak?

Sword Art Online (2012)

IMDB Puanı: 7.7/10

Yeni gelecekte sanal gerçeklik o kadar ilerledi ki, kullanıcılar avatarlarını akılları ile kontrol edebiliyorlar. Birkaç hevesli oyuncu, savaşmak için fantastik canavarlarla yeni bir oyun alanına girmek için teknolojiyi kullanır, ancak kısa sürede buradan çıkış yolu olmadığını anlarlar. Artık kendilerini kurtarmak için birlikte çalışmaları gerekmektedir.

Bir yanıt yazın
You May Also Like