in

Netflix’in ‘Against the Ice’ Filmi Mart Ayında Yayınlanacak

Against the Ice (Buza Karşı), iki adamın Grönland’ın bir ada olduğunu kanıtlamak için ölüme meydan okuyan olaylarla karşı karşıya kaldıkları dostlukları, sevgiyi ve yürekten dostluk anlarını takip eden gerçek bir hikayeye dayanan bir film.

Hayatta kalma filmi, Game of Thrones yıldızı ve Emmy adayı Nikolaj Coster-Waldau’nun tutku projesidir. Kendisi Joe Derrick ile birlikte çalışan senaryo yazarıdır. Against the Ice Danimarkalı yönetmen Peter Flinth tarafından yapıldı ve Coster-Waldau’nun yapım şirketi III Kippers tarafından üretildi. Ayrıca, Baltasar Kornakur ve RVK Stüdyoları yapıma ortak oldular.

Against the Ice Filmi Ne Zaman Yayınlanacak?

Geçen ay 13 Ocak’ta Netflix, filmin 2 Mart’ta vizyona gireceğini duyurdu.

Twitter hesabından yapılan paylaşımda şu not yer aldı:

“İki kâşif bir hayatta kalma yolculuğunda ama birbirlerinden kurtulabilecekler mi? Nikolaj Coster-Waldau ve Joe Cle, yönetmen Peter Flinth ve EVEREST yapımcısı Baltasar Kormákur’un imzasını taşıyan AGAINST THE ICE’da 2 Mart’ta Netflix’te.”

Filmin konusu ne?

Against the Ice, Danimarkalı yazar ve kutup gezgini Ejnar Mikkelsen tarafından yazılan Two Against the Ice romanının bir film uyarlamasıdır. Mikkelsen’in 1909’daki Grönland keşfinin hikayesini takip ediyor.

1909’da geçen Kaptan Ejnar Mikkelsen, adanın iki kara parçasına bölünmüş olduğu fikrinden dolayı Amerika’nın Kuzey-Doğu Grönland’a yönelik iddiasını çürütmek amacıyla Danimarka’nın Alabama Seferi’ne liderlik ediyor. Bazı gönüllü mürettebat gemide kalırken, Mikkelsen daha az deneyimli bir gezgin olan Iver Iversen ile bir yaya yolculuğuna çıkar.

İkili, Grönland’ın tek bir ada olduğunu keşfeder. Ancak gemiye dönüş yolculukları açlık, kutup ayısı saldırısı ve yorgunluk gibi beklenmedik engellerle sekteye uğrar. Buzun içinde ezilmiş halde bulmak için gemiye varırlar ve mürettebat üyelerinin orada olmadığını görürler.

Mikkelsen ve Iversen arasındaki gerilimli, tehlike dolu ve içten anlarını içeren fragmanı buradan izleyebilirsiniz:

Written by Umutcan Çakar

Kdz. Ereğli'de dünyaya geldim. Bursa Uludağ Üniversitesi'nde öğrenciyim. Çeşitli platformlardan haberleri, N99 aracılığıyla sizlere ulaştırıyorum. Netflix'teki favori dizilerim arasında Mindhunter ve Love, Death & Robots yer alıyor.

Bir cevap yazın

The Last Kingdom Dizisinin 5. Sezonu Mart Ayında Yayınlamaya Hazırlanıyor

Ryan Reynolds’lı Netflix filmi The Adam Project’ten İlk Fragman