Yayın devi Netflix, ‘50M2’ isimli yeni Türk orijinal dizisini bugün (27 Ocak) yayınladı.

Engin Öztürk’ün başrolünde olduğu ‘50 M2’ adlı dram ve gerilim türündeki dizi, Netflix Türkiye de dahil olmak üzere tüm dünyayla aynı anda yayına sunuldu.

Merakla beklenen yeni Netflix orijinal dizisi 50 M2, birçok izleyici tarafından merakla bekleniyordu. Dizinin çekimleri pandemi nedeniyle bir süre ertelense de çekimler başarıyla tamamlandı ve dizinin ilk sezonu nihayet Netflix’te yayınlandı. Dizi, “Yeniden doğmak için 50 metrekareye ihtiyacı varAncak 50 metrekareye kaç hayat sığar?” sloganıyla çıkış yaptı.

’50 M2’ dizisi oyuncu kadrosu ve prodüksiyon ekibiyle de dikkat çekiyor. Yönetmen koltuğunda Düğün Dernek ve Kardeş Payı gibi birçok başarılı film projelerinde yer alan Seçtuk Aydemir oturuyor. Dizinin senaryosu ise Leyla ile Mecnun gibi büyük beğeni toplayan dizinin senaristliğini yapmış olan Burak Aksak’ a ait.

başarılı oyuncu kadrosuyla da dikkat çekiyor. Başrolünde yer alan Engin Öztürk’ün yanı sıra dizide ayrıca Aybüke Pusat, Kürşat Alnıaçık, Cengiz Bozkurt, Tolga Tekin, Yiğit Kirazcı, Özgür Emre Yıldırım, Tuncay Beyazıt, Gaye Gürsel, Cansu Dağdelen, Tuğçe Karabacak, Hasan Yalnızoğlu, Murat Kılıç ve Gürkan Uygun gibi başarılı isimler yer alıyor.

’50 M2’ dizisinde neler anlatıldığına değinecek olursak, Gölge (Engin Öztürk) adında hayatından kaçmak ve kendini bulmak isteyen gizemli bir suikastçının hikayesinin anlatıldığını söyleyebiliriz. Gölge, kendisine uzun süredir kayıp olan babası gibi muamelesi yapan Servet’in ihanetinden kurtulduktan sonra garip bir ortamda 50 metrekarelik bir dikiş dükkanına yerleşir. Orada saklanırken durum sakinleşince mahalledeki insanların kendisini rahmetli dükkân sahibinin oğlu olduğuna inandığını anlar. Ancak, bu dükkan sahibinin oğlu kimliğini korumanın düşündüğü kadar kolay olmadığını çabucak anlar.

Bu yeni yerde kaldıkça, geçmişinin sırlarını ve gerçek kimliğini gün yüzüne çıkaracaktır. Çevresindekilere ne kadar yardım ederse, o kadar başka birine dönüşecektir.

Netflix, yeni bir orijinal Türk dizisini daha ekleyerek platformda yer alan Türk dizilerinin sayısını arttırmayı ve böylece Türkiye’den de birçok izleyiciyi platformuna çektiği görülüyor. Umarız bu yeni Netflix orijinal Türk dizisi güzel bir başarı yakalar.

İşte dizinin fragmanı:

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like