Yani, evde bir 4K televizyonunuz var, ancak izlemek için bulduğunuz tüm TV içerikleri 4K değil ve bu yüzden tam olarak yararlanamıyorsunuz. Netflix abonesiyseniz endişelenmenize gerek yok.

Netflix, 4K başlıklardan oluşan geniş bir kategoriye sahiptir. İşte Netflix’te şu anda mevcut olan en iyi 10 4K TV dizisi ve en iyi 10 4K filmler. Eğer bunları izlemek için bir 4K TV’ye ihtiyacınız varsa, teknoloji alışverişinizden önce Media Markt indirimlerinden faydalanmayı unutmayın.

TV Dizileri

Altered Carbon (2018-)

IMDB Puanı: 8.2 / 10

360 yıl sonra distopik bir siberpunk dünyasında geçen bu evren, Richard K. Morgan’ın aynı adlı romanına dayanıyor. Teknoloji artık zenginlerin bilinçlerini sentetik bedenlere aşılamasına ve potansiyel olarak sonsuza dek yaşamasına izin veriyor. Harika 4K görseller oluşturduğu için bu listede çok sayıda bilim kurgu var.

American Vandal (2017-2018)

IMDB Puanı: 8.2 / 10

Bu sahte belgesel dizisi, son yıllarda ekranlarımıza gelen çok sayıda gerçek suç belgeselinin parodisidir. Gerçek suç gösterilerinden beklediğimiz aynı komik ciddiyetle tuhaf vandalizm suçlarını takip ediyor. Gerçekten emici bir gizemi, modern eğlence üzerine düşündürücü yorumlarla harmanlıyor.

Better Call Saul (2015-)

IMDB Puanı: 8.7 / 10

Breaking Bad’in bu ön dizisi, orijinal şovun hayranlarına gönderilen bir tanrıdır. Bize, Don Odenkirk’in canlandırdığı sevimli Saul Goodman’ın, zayıf bir avukattan Breaking Bad’den tanıdığımız yüksek suçluya nasıl dönüştüğünü gösteriyor.

The Blacklist (2013-)

IMDB Puanı: 8.1 / 10

Bu suç gerilim dizisinde James Spader, eski bir ABD Donanması subayı olan ve tanınmış bir suçluya dönüşen ‘Red’ rolündedir. FBI’a gönüllü olarak teslim olur ve onlarla birlikte dünyanın en tehlikeli suçlularından bazılarını alt etmek için çalışır. Karakterler sürükleyici, zorlayıcı ama aynı zamanda eğlenceli.

Frontier (2016-)

IMDB Puanı: 7.3 / 10

Başrolünde Jason Momoa’nın oynadığı bu dizi, 1700’lerde Kanada’daki Kuzey Amerika kürk ticaretine odaklanıyor. Momoa kendini zenginleştirmek isteyen yarı İrlandalı yarı Cree bir kanun kaçağı olarak güçlü bir performans sergiliyor. Aksiyon dolu, karmaşık olmayan bir eğlence.

Godless (2017-)

IMDB Puanı: 8.4 / 10

Scott Frank tarafından yaratılan Amerikan western filminde Jack O’Connell, eski patronu ve baba figüründen kaçan yaralı bir kanun kaçağı olan Ryan Goode rolündedir. Ancak tam da yeni bir ev bulduğunu düşündüğü anda, eski patronu Jeff Daniels’ın izini sürmek için bir korku saltanatı başlatır. Michelle Docherty liderliğindeki güçlü kadın karakterlere sahiptir.

Lost in Space (2018)

IMDB Puanı: 7.2 / 10

İlk kez 1965’te yayınlanan klasik dizinin bir başka yeniden görüntülemesi, uzay gemileri rotasından sapan uzay kolonistlerinin maceralarını izliyor. Başrollerinde Molly Parker, Toby Stephens, Maxwell Jenkins ve Parker Posey bulunan dizi, iddialı temaları ele alıyor ve sofistike bir fantezi dünyası yaratıyor.

Love, Death + Robots (2019-)

IMDB Puanı: 8.8 / 10

Bu yetişkin animasyon antolojisinde, hepsi farklı oyuncular ve ekipler tarafından aşk, ölüm ve robot temaları etrafında üretilmiş 18 farklı 20 dakikalık hikaye yer almaktadır. Temalarında biraz eski moda olan son teknoloji animasyon, izlemek için kanlı olsa da güzeldir.

Stranger Things (2016-)

IMDB Puanı: 8.9 / 10

Bu fenomene henüz katılmadıysanız, izleyin. Duffer Brothers tarafından yaratılan ve yetenekli genç bir oyuncu kadrosunun oynadığı film, psikokinetik bir kızın kayıp bir çocuğu bulmasına yardım ederken tuhaf şeylerin yaşandığı 1980’lerin Indiana kasabasında geçiyor.

The Umbrella Academy (2019-)

IMBD Puanı: 8.2 / 10

Popüler bir çizgi roman serisine dayanan başka bir süper kahraman dizisi, babalarının ölümünün gizemini çözmek için bir araya gelen, evlat edinilmiş kardeş süper kahramanlardan oluşan işlevsiz bir ailenin parçası olarak Ellen Page, Tom Hopper, David Castaneda ve Emmy Raver-Lampman’ı canlandırıyor.

Filmler

1922 (2017)

IMDB Puanı: 6.3 / 10

Zak Hilditch tarafından yazılan ve yönetilen bu korku dramasında, 1922’de aile çiftliğinde işlediği bir suçu itiraf etmek için Nebraska’da bir otele giden bir adam olan Thomas Jane, Wilf rolündedir. Film, çalışmak için karakteri kullanıyor.

Annihilation (2018)

IMDB Puanı: 6.9 / 10

Alex Garland tarafından yazılan ve yönetilen, Jeff Vandermeer’in romanından uyarlanan bu bilim kurgu korku filminde Natalie Portman, gerçeklik kurallarının artık geçerli olmadığı ‘The Shimmer’ adlı bir fenomene giren bir grup bilim adamından biri olarak rol alıyor. Tatmin edici yaratıcı bilim kurgu ve korkunç korkular sunarken, aynı zamanda bazı karmaşık temaların derinliklerine dalmayı da başarır.

The Babysitter (2017)

IMDB Puanı 6.3 / 10

Yeni bir çocuk bakıcısı alan ve keşfettiği 12 yaşındaki Cole’un bu gençlik korku komedi merkezleri, kendisi için planları olan şeytani bir tarikatın parçası. Film, türün her aşığı için pek çok referansla doludur.

Bird Box (2018)

IMDB Puanı: 6.6 / 10

Sandra Bullock’un oynadığı bu film, bir tür kötü niyetli doğaüstü varlığın eziyet ettiği kıyamet sonrası bir dünyada geçiyor. Varlığı görmek ölüm demektir. Onu görmeden dünyada nasıl hayatta kalabilirsiniz? Bu harika bir film, ama sorularla baş başa kalacaksınız.

Bright (2017)

IMDB Puanı: 6.4 / 10

Max Landis tarafından yazılan bu David Ayer filminde Will Smith, sihirli bir asayı ve onu kullanan bir elf kızını korumak için ırkçılık ve polis yolsuzluğuyla karşı karşıya kalan bir ork ortağı olan bir LAPD polis memuru olarak rol alıyor. Bilhassa farklı bir şey için bu eşsiz bilim kurgu karışımını ve sert polis dramasını deneyin.

Extinction (2018)

IMDB Puanı: 5.8 / 10

Spenser Cohen ve Brad Kane tarafından yazılan ve Ben Young tarafından yönetilen bu bilim kurgu gerilim filminde Michael Pena, Peter ve Lizzy Caplan rolündedir. Peter, uzaylılar tarafından öldürüldüğünü bildiği herkesin tekrar tekrar kabus gördüğü için kendini bir kliniğe yatırır. Klinikte, bu vizyonlara sahip olan tek kişinin kendisi olmadığını keşfeder.

The Highwaymen (2019)

IMDB Puanı: 7/10

Kevin Costner ve Woody Harrelson’ın iki eski Texas korucusu olarak rol aldığı bu John Lee Hancock filmi, onların 1930’larda kötü şöhretli suçlular Bonnie ve Clyde’ı bulup yakalamaya çalıştıklarını takip ediyor. Bu film ilk olarak yazar John Fusco tarafından yıllar önce bir Paul Newman, Robert Redford projesi olarak sahnelendi.

Outlaw King (2018)

IMDB Puanı: 7/10

Bu film, Chris Pine’ın canlandırdığı Robert the Bruce’un (ve evet, Braveheart’ta tanıştığımız filmin) hayatını araştırıyor. Etkileyici ortaçağ savaş sahneleri ile mükemmeldir.

Roma (2018)

IMDB Puanı: 7.8 / 10

Alfonso Cauron tarafından yazılan ve yönetilen bu film, Mexico City’nin bir mahallesi olan 1970 Roma’da geçiyor. Yalitza Aparicio ve Marina de Tavira’nın başrollerini paylaştığı film, zengin bir ailenin güçlü bir kişisel hikaye anlatması için yerli bir yatılı hizmetçiyi takip ediyor. Özellikle 4K’da görsel olarak da büyüleyicidir.

Triple Frontier (2019)

IMDB Puanı: 6.5 / 10

Bu aksiyon gerilim filminde Ben Affleck, Oscar Isaac, Charlie Hunnam, Garrett Hedlund ve Pedro Pascal, bir Güney Amerikalı suç ekibine karşı bir soygun planlamak için yeniden bir araya gelen bir grup eski özel operasyon askerini canlandırıyor. Acımasız, cesur ve eğlenceli.

Bir yanıt yazın
You May Also Like