Her geçen yıl Netflix’teki anime kalitesi daha iyi hale geliyor ve gelen anime serilerinin sayısı artmaya devam ediyor. 2021 yılı Netflix’teki anime serileri için mükemmel bir yıl olarak şekillenmeye başladı. 2021’de Netflix’e gelecek tüm animelerin en yeni duyurularını ve yakında platformda yayınlanacak olan animelerin listesini takip edeceğiz.

Sizler için bu yazıda 2021’de Netflix’e gelecek olan anime dizilerinin bir listesini oluşturduk. Gelin göz atalım.

 
High-Rise Invasion (1. Sezon)

Yayın Tarihi: 25 Şubat 2021

 Platforma gelecek olan en ilgi çekici ve tuhaf animelerden biri Tsuina Miura’nın High-Rise Invasion’ı olacak. Animenin uyarlandığı manga, Aralık 2013’ten Mart 2019’a kadar 6 yıl boyunca yayınlandı. Anime uyarlaması da uzun zaman aldı.

Bir lise öğrencisi olan Yuri Honjo, kendisini dev gökdelenlerle dolu, asma köprülerle birbirine bağlanan ve dünyalarına giren şaşkın kurbanlarını acımasızca katleden maskeli figürlerin yaşadığı bir dünyada hapsolmuş halde bulur.

 

Pacific Rim: The Black (1. Sezon)

Yayın tarihi: 4 Mart 2021

Daha fazlasını duymak için uzun zamandır beklediğimiz başka bir dizi olan Pacific Rim: The Black’in adlı anime uyarlamasının ilk görüntüleri çıktı. Özete bakılırsa, Pacific Rim: Uprising ilk iki filmdeki olaylardan yıllar sonra gerçekleşiyor.

İnsanlığın Kaiju’yu mağlup etmesinden yıllar sonra, canavar yaratıklar yeniden doğar ve Avustralya ülkesini tahliye etmeye zorlar. İki kardeş kıtadaki kaiju ile savaşmak için hırpalanmış Jaeger’larını kullanır.

 

DOTA: Dragon’s Blood (1. Sezon)

Yayın Tarihi: 25 Mart 2021

Netflix’in, son derece popüler video oyunu DOTA’ya dayanan bu animesinde ünlü Dragon Knight ve maceracı Davion kendini belayı dünyanın yüzünden silmeye adamıştır. Kısa süre sonra kendi gizli görevine dahil olan asil prenses Mirana ile karşılaştığında asla mümkün olacağını düşünmediği olaylara karışır.

 

Eden (1.Sezon)


Yayın Tarihi: Mayıs 2021

Daha önce 2020 Sonbaharında Netflix’e geleceğine inanılan dizi, bunun yerine Mayıs 2021’e ertelendi. Eden , Full Metal: Alchemist’in yönetmeni Yasuhiro tarafından yönetildi, bu nedenle 2021 yılının en iyi animesi olabilir.

Bin yıl sonra, “Eden 3” kentinde insan nüfusu yok olur ve sadece robotlar yaşar. Robotların insan ustaları yıllar önce ortadan kaybolur. Eden’in dışında bir görevdeyken iki çiftçi robotu bir kız bebek bulur. Eski insan mitinin gerçek olduğunu fark eden iki robot, küçük kızı alıp Eden’in dışındaki güvenli bir sığınakta birlikte büyütür.

 

Beastars (2. Sezon)

Yayın Tarihi: Temmuz 2021

Antropomorfik hayvanlardan oluşan bir toplumda, kültür otoburlar ve etoburlar arasında bölünmüştür. Cherryton Academy, Legosi’de büyük ama çekingen ve sessiz bir kurt, okulun tiyatro kulübünün bir üyesidir ve sahne görevlisi olarak çalışır. Kulüp, kızıl geyik olan yıldız öğrenci Louis tarafından yönetilir. Bir öğrencinin ölümü ve yutulmasından sonra güvensizlik dalgası okulu sarsarken, otoburlar ve etoburlar anlaşmazlık içine girer. Legosi için hayatı daha da karmaşık hale getirmek için, cüce tavşan Haru ile önemli bir karşılaşma yaşar ve kısa süre sonra ona karşı çok karmaşık duygular geliştirir.

 

Resident Evil: Infinite Darkness

Yayın Tarihi: 2021

Resident Evil için potansiyel bir Netflix anime serisi konusundaki söylentiler bir süredir ortalıkta dolaşıyordu, ancak tipik olarak bu söylentiler genellikle reddedildi. Şimdi ise Resident Evil: Infinite Darkness’ın 2021 gibi erken bir tarihte Netflix’e geleceği doğrulandı. Seri, video oyunlarıyla aynı zaman çizelgesinde yer alacak.

Baki Hanma (1.Sezon)


Yayın Tarihi: 2021

Dizi, Netflix’te zaten yayınlanmaya hazır olan Orijinal Baki dizisi için dördüncü bölüm olarak değerlendirilebilir. Ancak, TMS Entertainment tarafından yapılan basın açıklamasına bakılırsa, animasyon ekibi bize Baki Hanma hikayesinin epik bir finalini vermek için elinden geleni yapıyor gibi görünüyor.

Büyük finalde Baki Hanma, dünyanın en güçlü dövüş sanatçısının kim olduğunu belirlemek için sonunda babasıyla ölümcül bir savaşta yüzleşecek.

Bir cevap yazın
You May Also Like