Şu anda kadın tenisi dünyasını kasıp kavuran Naomi Osaka’nın hayatını ve kariyerini konu alan üç bölümlük yeni bir mini dizi, Temmuz 2021’in ortalarında Netflix’te küresel olarak yayınlanacak. 

13 Temmuz 2021’de Netflix’te yayınlanacak olan mini dizi, şu anda Women’s Tennis Association’da 1 numara olan Japon tenis oyuncusu Naomi Osaka’yı takip ediyor.

Dizi, Ağustos 2019’da U.S. Open’da yarışarak şöhret kazandığı en önemli yıldan şu anda 2021 yazına kadar ertelenmiş olan Tokyo Olimpiyatları’na hazırlandığı günleri kapsıyor.

Belgesel dizisinin ilk olarak Şubat 2020’de geliştirilmekte olduğu açıklandı. Duyurunun yanı sıra Naomi Osaka, bu dizi için heyecanını şu sözlerle paylaştı:

“Hikayemi anlatabilmek ve insanları hikayemin içine alabilmek, beni gerçekten anlayan bir ekiple çalışmak çok güzel bir deneyim oldu. Bu belgesel dizisi, geleneksel bir spor belgeseli gibi görünmeyecek ve bunu herkesle paylaşacağım için çok heyecanlıyım.”

Netflix yeni diziyi şu şekilde tanımlıyor:

“Dünyanın en iyi tenisçilerinden biri olmak nasıl bir duygu? Kendi neslinin en yetenekli ve karmaşık sporcularından birinin hayatına samimi bir bakış sunan mini dizi, Naomi Osaka’yı hem seçkin bir küresel süper star hem de baskı dolu bir dünyada gezinen genç bir kadın olarak şekillendiren zorlu kararlar ve coşkulu zaferlere ışık tutuyor.”

Henüz belgesel serisi için bir fragman yayınlanmadı.

Film 45 adlı şirket, daha önce HBO için ünlü kadın tenisçi Serena Williams hakkında ödüllü bir belgesel olan Being Serena projesi de dahil olmak üzere çok sayıda farklı spor belgeseli üretmiş bir şirket olarak bu belgesel mini dizinin de arkasında yer alıyor. Aynı şirket ayrıca Netflix için The Innocence FilesThe Keepers ve QB1: Beyond the Lights’ın yapımcılığını üstlendiler.

Dizinin yapımcılığını ise LeBron James ve Maverick Carter’ın kurduğu bir güçlendirme programı olan Uninterrupted üstleniyor.

Belgesel dizisi, daha önce birçok belgeselde çalışmış olan Garrett Bradley tarafından yönetiliyor, ancak bunun bugüne kadarki en büyük projeleri olduğunu iddia etmek zor. Bradley’nin önceki projeleri arasında geçen yıl NYTimes ve Amazon Studios tarafından yayınlananTime ve 2019’da yayınlanan America ve 2015’te yayınlanan Cover Me yer alıyor.

 

Bir cevap yazın
You May Also Like