in ,

Naomi Ackie, Whitney Houston’ın Biyografik Filminde Başrol Oynayacak

Naomi Ackie, Sony’nin yeni müzikal biyografik filmi “I Wanna Dance With Somebody”de Whitney Houston’ı canlandırmak için son görüşmeleri yapıyor.

Stella Meghie, filmi “Bohemian Rhapsody” yazarı Anthony McCarten’in bir senaryosundan yönetiyor. “I Wanna Dance With Somebody” 2022 yılında Şükran Günü’nde vizyona girecek.

Meghie şunları söyledi: “Geçen yılın büyük bir kısmını, Whitney Houston’ı temsil edecek bir aktris arayışıyla geçirdik. Naomi Ackie, sürecin her aşamasında bizi etkiledi. Onun Whitney’in iç dünyasını yansıtırken küresel bir ikonun sahnedeki varlığını yakalama becerisinden etkilendim.”

“I Wanna Dance With Somebody” filmi, “I Will Always Love You” ve “How Will I Know” gibi zamansız hitlerin arkasındaki ikonik sanatçı Houston’ın hayatını ve onun zamanlarını anlatıyor. 2012’de ölen Houston, ilk oyunculuk deneyimini 1992 romantik gerilim filmi “The Bodyguard”la yapmıştı.

Filmin yapımcılarından Clive Davis, “Naomi Ackie’nin ekran testi o kadar güçlüydü ki, beni çok etkiledi” dedi. “Whitney’in benzersiz vokalleri tüm şarkılar için kullanılsa da, Naomi’nin olağanüstü oyunculuk yelpazesi, onun Whitney’in eşsiz cazibesini, yıldız gücünü ve tabii ki kişisel mücadelelerini ustaca yakalamasını sağlıyor. Naomi dışında bu ikonik rol için daha iyi bir seçim düşünemiyorum.”

Whitney Houston’ın mirası adına yapımcılık yapan Pat Houston, “Konu Whitney ve mirası söz konusu olduğunda, tüm Whitney hayranlarının mükemmellik görme arzusu var. Birini benzersiz bir ikona dönüştürmek neredeyse imkansızdır, ancak Naomi Ackie, kaliteli performanslarına ve hepimizin sevdiği kadına dönüşme konusundaki derin bağlılığına göre seçildi. Bu yolculuğu onunla birlikte yapmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

Ackie kısa süre önce Netflix’in “The End of the F *** Ing World” filmindeki rolüyle BAFTA kazandı. Ayrıca “Star Wars: The Rise of Skywalker” ve Steve McQueen’in antoloji dizisi “Small Axe”de rol aldı. Bir sonraki müzikal projesi “The Score”da Will Poulter ve Johnny Flynn ile oynayacak.

Larry Mestel aynı zamanda Whitney Houston mirasının ortağı olan Primary Wave Music adına prodüktörlük yapacak. Denis O’Sullivan ve Jeff Kalligheri, Compelling Pictures aracılığıyla filmi finanse edecek ve ortak yapımcı olarak yer alacaklar. Nicole Brown, Shary Shirazi ve Brittany Morrissey ise projeyi TriStar Pictures için denetleyecek.

Ackie, CAA, Hamilton Hodell, Range Media Partners, Peikoff Mahan ve Personal PR tarafından temsil edilmektedir.

Written by Aleyna Yiğit

Bir cevap yazın

Netflix’te Kaçırmak İstemeyeceğiniz 6 Aksiyon Filmi

Netflix, Çin Fantastik Filmi ‘The Yin-Yang Master: Dream of Eternity’nin Haklarını Satın Aldı