Lübnanlı ünlü yönetmen ve aktör Nadine Labaki’nin (“Capernaum”) dahil olduğu yüksek kaliteli bir kadroyla, popüler İtalyan filmi “Perfect Strangers”ın uzun süredir ertelenen Arapça uyarlaması için Şubat ayında çekimlere başlanacak.

Hem COVID-19 hem de Lübnan’daki siyasi kargaşa nedeniyle ertelendikten sonra, cep telefonlarını ve kişisel sırları içeren filmin yeni versiyonu için 2 Şubat’ta ana çekimlere başlamaya hazırlanılıyor. Arapça “Perfect Strangers”ın senaryosunu Gabriel Yammine ile birlikte yazan Timer Wissam Smayra, aynı zamanda filmi yönetecek.

Arapça “Perfect Strangers” kadrosunda Labaki’nin yanı sıra Mısır’dan Mona Zaki (“ 30 Years Ago,” “Scheherazade: Tell Me A Story”); Mısır merkezli Ürdünlü aktör ve yönetmen Eyad Nassar (“The Blue Elephant 2”), Lübnanlı Diamand Bou Abboud (“The Fixer”), Adel Karam (“The Insult”) ve Lübnanlı aktör Georges Khabbaz yer alıyor.

Orijinal “Perfect Strangers”, İtalya’dan Paolo Genovese yönetmişti ve Medusa Films, Leone Film Grubu ve Lotus Productions aracılığıyla üretilmişti. Yurtiçinde 31 milyon doların üzerinde hasılat elde etti ve dünya çapında tahmini toplam 270 milyon dolar hasılat yapan Fransa, Almanya, İspanya, Yunanistan ve Güney Kore dahil bir düzine bölgede yeni versiyonları yapıldı.

Daha önce duyurulduğu üzere, Dubai merkezli Orta Doğu dağıtımcısı Front Row Filmed Entertainment, Arapça versiyonun önde gelen Mısır Film Clinic (“Yomeddine,” “Paranormal”) ve önde gelen Lübnanlı dağıtımcı Empire International ile birlikte filmin yapımcılığını üstleniyor. “Perfect Strangers”, Lübnan’da, mevcut siyasi kargaşanın ortasında olan ve aynı zamanda koronavirüs salgını ile baş eden ülkede geçiyor.

Empire International Başkanı Mario Jr. Haddad “2020 herkes için cesaret kırıcı bir yıl oldu, ama bu güzel proje için herkesin inancını, bağlılığını ve heyecanını görmek aslında hepimize pozitiflik katıyor” açıklamasında bulundu.

Front Row CEO’su Gianluca Chakra yaptığı açıklamada, ” İzleyiciler her ülkede farklı olduğu için Ortadoğu hiçbir zaman başarılı bir pan-Arap filmi yapmadı” dedi. “Ama filmin kendi kendine yeten ortamı sayesinde uzun süreli arkadaş rollerini oynayan Mısırlı ve Lübnanlı yetenekleri harmanlayarak, bu kalıbı kırıp Arap sinemasında yeni bir akım başlatabileceğimizi umuyoruz” dedi.

Yapılan planlara göre film, 2021’in dördüncü çeyreğine kadar Orta Doğu’da yayınlanacak.

 

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like