in

Munich – The Edge of War, Netflix’te Yayında!

Liv Lisa Fries, George MacKay, Jannis Niewöhner ve Jeremy Irons gibi isimlerin kadrosunda yer aldığı savaş filmi Munich – The Edge of War, Netflix’te yayınlandı. Robert Harris imzalı Munich romanından uyarlanan film, bir İngiliz memuru ile bir Alman diplomatın İkinci Dünya Savaşı esnasında Munich’te yollarının kesişmesini merkezine alıyor. Son olarak 1917 filmindeki performansıyla dikkatleri üzerine çeken MacKay, yine bir savaş filmiyle karşımıza çıkıyor.

Cracks in the Shell, Mitten in Deutschland: NSU ve Novemberkind yapımlarının yönetmeni Christian Schwochow’un yönetmenliğini üstlendiği filmin senarist ikilisi ise I Hate Suzie dizisiyle oldukça beğeni topayan Ben Power ve An Officer and a Spy, Enigma ve The Ghost Writer filmlerinin yazarı Robert Harris.

Baş yapımcılığını Andrew Eaton’ın üstlendiği filmin yapımcıları arasında Katharina Hase, Robert Harris ve Daniel Hetzer yer alıyor. Bizi İkinci Dünya Savaşı’nın kasvetli havasının etkisi altına alacak müzikleri ise Fleabag, Black Mirror ve Emma.’nın bestecisi Isobel Waller-Bridge besteliyor. “Ben bu soyismi bir yerden hatırlıyorum.” diyenler, kendisi çok sevdiğimiz Phoebe Waller-Bridge’in kardeşi.

 

Written by Arda Ilgaz

22 yaşında, izmirli. bilkent üniversitesi'nde okuyor. trendlere, sinemaya ve spora tutkulu bir mühendis. paul thomas anderson hayranı. dijital platformlar için heyecanlı ama sinema salonlarının önemini kaybetmesinden korkuyor.

Bir cevap yazın

Knives Out 2 Bu Yıl İçinde Netflix’te Yayınlanacak

MUBI’de Günün Filmi: Krisha (2015)