Lee Isaac Chung’un “ Minari ”filmi özünde bir topluluk draması olabilir, ancak aynı zamanda genç yıldız Alan S. Kim’in tartışılmaz bir çıkış performansını gözler önüne seriyor.

7 yaşındaki başarılı aktör, Steven Yeun’un karakterinin en küçük oğlu David’i canlandırmasıyla, filmin Sundance galasında Ocak ayında Park City’deki kalabalıkların ilgisini kazandı.

Arkansas’taki ücra bir tarım arazisine çekilmiş olan David, ebeveynleri bir iş kurmaya ve İncil Kuşağı’ndaki hayatı anlamaya çalışırken, kız kardeşi Anne’nin (Noel Cho) gözetiminde boş tarlalarda oynamak zorundadır. İyi derecede İngilizce ve Korece bilen David, babasının Koreli gururu ve Amerikan hırsları için bir araç haline gelir. Ayrıca gülünç derecede tatlıdır.

Kim, çocuksu mucizeyi, komik yaramazlığı, şaşırtıcı can sıkıntısını ve aşikar korkuyu yaşının çok ötesinde bir kolaylıkla aktarıyor.

Brad Pitt’in Plan B’sinin Los Angeles prodüksiyon ofislerindeki rol için yalnızca bir çocukların seçmelerine katılan ve Kim ile birkaç deneme yapan Chung, Kim için “Doğuştan bir yeteneğine sahip” dedi.

Filmin çekimleri de aslında küçük bir çocuk için zorlayıcıydı. Tulsa, Okla’nın sıcağında prodüksiyondaki kişiler Kim’in günde altı saat çalışabildiğini söyledi. Kim, filmin neredeyse her karesinde yer alıyor.

Chung, “Tüm çekimlerini kaydetmeli ve ardından rol arkadaşlarından tüm tepki çekimlerini o gittikten sonra almalıydık” diyor. “Onunla çok fazla çekim yapacak vaktimiz yoktu.”

Kim, bir TV ve film hayranı olduğunu söylüyor (şu anki favorileri arasında “Sonic the Hedgehog” ve Cartoon Network’ün Lego dizisi “Ninjago” yer alıyor). Seçmelere kendisini videoda görmek istediği için gittiğini söyledi. Kim’in ablası Alyssa, şu anda Disney’in “Frozen” müzikalinin ulusal turunda genç Elsa’yı oynayan bir tiyatro oyuncusu. Kim, sürekli olarak tiyatro fırsatlarını geri çevirdi, ancak filmi deneme fikrine ısındı. Ailesi kameraya devam etmek istediğini söylüyor.

“Minari”nin çekim lokasyonunda Kim ve ailesi, otellerinin havuzunda serbest zaman geçirdi ve film yapımcılarıyla grup yemeklerine katıldı. Yeun, Kim’in teknik olarak daha bilgili hale gelirken onu gerçek zamanlı olarak izlediğini söyledi.

Kim, Yeun’un önemli bir tavsiyesiyle çekimin iniş çıkışlarını yönettiğini söylüyor. O tavsiy ise şuydu: “Kendin ol. Başkası olmaya çalışma.”

Bir cevap yazın
You May Also Like