Netflix, 2015’ten beri ilk olarak Universal’da geliştirilmekte olan ancak şimdi bir Netflix Original olarak gelmesi planlanan yeni Millie Bobby Brown filmi The Thing About Jellyfish’i almış gibi görünüyor.

The Thing About Jellyfish, Kenyalı film yönetmeni Wanuri Kahiu tarafından yönetiliyor. The Thing About Jellyfish’in senaryosu Orange is the New BlackShameless ve yakında yayınlanacak olan Netflix dizisi Maid’deki çalışmaları ile tanınan Molly Smith Metzler tarafından kaleme alınacak.

Yukarıda belirtildiği gibi, The Thing About Jellyfish, oyuncu ve yapımcı Reese Witherspoon’un projeyi Instagram’da duyurduğu 2015’ten beri geliştiriliyor. Witherspoon, Big Little Lies, The Undoing, The Nightingale ve daha fazlasıyla tanınan tanınmış Hollywood yapımcısı Bruna Papandrea ile birlikte yapımcılığını üstlenecek.

Mevcut haliyle proje ilk olarak Mart 2019’da Universal’da geliştirilmekte olduğu bildirildi. Şimdi Netflix’te, özellikle Netflix’in Indie stüdyosu altında projeye devam ediliyor.

The Thing About Jellyfish, Ali Benjamin’in aynı adlı 2015’te yazdığı romanından uyarlanmıştır. Yedinci sınıfa giren Suzy (Millie Bobby Brown) adlı genç bir kızın hikayesini anlatılır. Eski en iyi arkadaşı Franny bir boğulma kazasında öldüğünde Suzy, trajedinin gerçek sebebinin nadir görülen bir denizanası sokması olduğuna ikna olur. Hayal gücünün sessiz dünyasına çekilir ve yandaki yaşam ve ölüm fikirlerini, arkadaşlıkların kırılganlığını ve umut potansiyelini araştıran kitapla teorisini kanıtlamak için bir plan hazırlamaya başlar.

İşte filmin tüm olay örgüsünün daha ayrıntılı bir açıklaması:

Suzy, ebeveynleri yakın zamanda boşanmış ve en yakın arkadaşı Franny’yi bir kazada kaybetmiş olan harika ve akıllı bir kızdır. Artık konuşmamayı seçer ve yedinci sınıfı kimseyle konuşmadan geçirir. Bu da ailesinin onun için endişelenmesine sebep olur ve onu terapiye götürürler. Suzy, Franny’nin rastgele ölümüyle başa çıkamaz ve bunun için mantıklı bir açıklama arar ve kısa süre sonra Avustralya’ya yerlilerin ölümcül bir denizanasının New England açıklarındaki sulara girip onu öldürmüş olabileceğini düşünür. Arada, kendisinin ve Franny’nin gerçekte nasıl en iyi arkadaşlar oldukları ve sonunda birbirlerinden ayrıldıkları düşünüp durur. Sınıf arkadaşıı Justin’in yardımını alır ve teorisini kanıtlamak için geceleri denizanasını yakalamaya çalışır, ardından bir uzmana danışmak için Avustralya’ya gitmeye çalışır. 

Peki filmde kimler yer alıyor? Şu anda sadece Millie Bobby Brown’ın Netflix’in The Thing About Jellyfish filminde oynadığı biliniyor. Brown en çok bilinen hit dizisi Stranger Things’deki Eleven rolüyle tanınır. Stranger Things’in yanı sıra Enola Holmes’da da rol aldı ve daha sonra gişe rekorları kıran Godzilla vs. Kong filminde görünecek.

Filmin ne zaman üretime gireceğini bile bilmediğimiz için ne zaman vizyona gireceğini söylemek çok zor. Sizleri gelişmelerden haberdar edeceğiz.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like