İki kez Emmy adaylığı ve SAG Ensemble ödülü kazanan Millie Bobby Brown, Damsel adlı fantastik bir Netflix filmi ile geri dönüyor. Oyuncu, son olarak Neftlix’te yayınlanan Enola Holmes filmiyle büyük başarı yakalamıştı.

Damsel filmi, ’28 Weeks Later’ın yönetmeni ve Oscar adayı olan İspanyol Juan Carlos Fresnadillo tarafından yönetilecek. Senaryo ise, ‘Wrath of the Titans’tan Dan Mazeau tarafından yazılacak. Joe Roth ve Jeff Kirschenbaum yapımcılığını üstlenecek. Millie Bobby Brown’ın yanı sıra, Mazeau, Zack Roth ve Chris Castaldi de baş yapımcılıkta yer alacak.

Brown, Damsel filminde Prens Henry ile evlendirileceğini düşünen fakat yaşadığı krallık tarafından kendisini öldürmeyi planlayan bir ejderhaya kurban edinilmesi planlanan Prenses Elodie karakterini oynayacak. Prenses Elodie, kendisini öldürmek isteyen bir ejderhayla savaşırken, masumiyetinin ve saf kalbinin yerini hırslı ve güçlü bir savaşçı ruha bırakacak. Acaba prenses ejderhayı tek başına indirecek mi yoksa onun ölmesini isteyen kişilere karşı savaşmak için ejderhayla bir araya mı gelecekler?

Aktris, Stranger Things dizisinde canlandırdığı Eleven karakteriyle de farklı yaratıklarla savaşmıştı.

Millie Bobby Brown, Netflix’in Stranger Things dizisindeki başarısıyla Yardımcı Kadın Oyuncu Drama Dizisi kategorisinde iki kez aday gösterildiYine aynı dizi için 2017 SAG ödülünü kazandı ve iki SAG ödülüne daha aday gösterildi. Bunlara ek olarak, SAG en iyi drama dizisi kadın oyuncusu dalında iki kez aday gösterildi.

Geçtiğimiz Eylül ayında Netflix filmi Enola Holmes’da oynadı ve Nielsen yayın verilerine göre, ilk haftasında Netflix kullanıcılarının filmin yaklaşık 1.17 milyar dakika boyunca izledikleri ortaya çıktı. Bu, 121 dakikalık filmi yaklaşık 9,63 milyon kişinin izlemesi anlamına geliyor. Bunun yanı sıra, Enola Holmes, Nielsen tarafından haftalık akış sayıları izlenmeye başlanıldığından itibaren ilk haftasında en yüksek izlenmesini yapan film oldu. Brown, 2021 yılında vizyona girecek olan Warner Bros/Legendary filmi Godzilla vs. Kong’da yer alıyor. Bu film, geçen yılki Godzilla: King of the Monsters’ın devamı niteliğinde.

Netflix’te yayınlanacak olan Damsel filminde Millie Bobby Brown haricinde hangi oyuncuların yer alacağı henüz kesinleşmemiş durumda. Daha önce Netflix üzerinde başarılı oyunculuklar sergileyen Brown’ın Damsel’deki performansının nasıl olacağını beraber göreceğiz.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like