in

Mike Flanagan’ın Netflix Dizisi ‘The Midnight Club’ın Çekimleri Başladı

The Midnight Club’dan çekilen ilk set fotoğrafı, Mike Flanagan’ın yeni Netflix dizisinin çekimlerine başladığını kesin olarak gösteriyor. Setten çekilen fotoğraf, Flanagan’ın kendisi tarafından resmi Twitter hesabında yayınlandı.

The Midnight Club, Christopher Pike’ın aynı adlı kitabına dayanmaktadır. Pike’ın The Midnight Club kitabı Simon ve Schuster tarafından 1994 yılında yayınlandı. Bu kitap, ölümcül hastalığı olan gençlerin yaşadığı bir bakımevi olan Rotterdam Home’da geçiyor. Kitap, gece yarısı buluşan ve entrika ve korku hikayeleri anlatan beş genç erkek ve kadından oluşan bir grubu anlatıyor. Bu grup bir gece, ilk ölenlerin diğerleriyle mezarın ötesinden iletişim kurmak için her türlü çabayı göstereceği konusunda bir anlaşma yaparlar.

The Midnight Club’ın oyuncu kadrosu geçen ay açıklandı. Kadroda hayranların favorisi A Nightmare on Elm Street’in kadın kahramanı Heather Langenkamp ve tanıdık yüzlerden Zach Gilford (Friday Night Lights) yer alıyor.

Flanagan, Adia, Igby Rigney, Ruth Codd, Aya Furukawa, Annarah Shephard, William Chris Sumpter, Sauriyan Sapkota’nın ölümcül hasta olan genç yetişkinleri canlandırıyorlar.

Zach Gilford, Matt Biedel ve Samantha Sloyan yardımcı rollerde yer alıyorlar ​​ve Heather Langenkamp, bakımevine başkanlık eden doktoru oynuyor. Flanagan, “Önceki Intrepid projelerinden tanıdık bazı yüzlerin yol boyunca konuk yıldızlar olarak ortaya çıkmasını bekleyebileceğimizi” söylemişti.

Flanagan, klasik Shirley Jackson romanına dayanan The Haunting of Hill House ve Henry James’in eserlerine dayanan ancak esasen The Haunting of Bly Manor ile korku hikayelerini TV hitlerine dönüştürmesiyle tanınıyor. Yönetmen aynı zamanda Stephen King’in The Shining’in devamı niteliğindeki Doctor Sleep’in çok beğenilen film uyarlamasının da yer alıyordu. Flanagan, korku hikayelerini harika filmlere ve TV şovlarına uyarlayabildiğini kanıtladı ve bu noktada, yönetmenin herhangi bir yeni projeyi yine başarılı bir şekilde ortaya koyabileceği söyleniyor.

The Midnight Club’ın çıkış tarihi için hala kesin bir tarih yokBu arada Flanagan hayranları, yönetmenin geçtiğimiz Aralık ayında çekimlerini tamamlayan ve 2021’de gösterime girecek olan ilk Netflix programı Midnight Mass’i dört gözle bekliyorlar.  The Midnight Club için ilk set fotoğrafına aşağıdan göz atın:

 

Written by Aleyna Yiğit

Bir cevap yazın

Christian Bale’nin Netflix Filmi ‘The Pale Blue Eye’ Hakkında Şimdiye Kadar Tüm Bilinenler

Netflix’te Bakış Açınızı Değiştirecek En İyi 10 Gerçek Suç Belgeseli