Kadınlar kendilerine veya çevresindeki kişilere güzel görünmek için makyaj yaparlar. Her ne için makyaj yapılıyor olursa olsun, makyaja saatleri harcamadan, kolaylıkla yapmak mümkün! Evinizde bulunan ve makyaj yaparken aklınıza bile gelmeyecek malzemeler aslında gündelik makyajınızı yaparken size oldukça fazla yardımcı olabilir!

1. Plastik Kaşık

Maskarayı alt kirpiklere sürerken göz altlarınız simsiyah oluyorsa plastik kaşık kullanmak size yardımcı olacaktır! Alt kirpiklere maskara sürmek zor olduğundan, plastik kaşık yardımıyla istediğiniz gibi, kolaylıkla alt kirpiklerinize maskara uygulayabilirsiniz.

2. Selobant

Birkaç yıldır eyeliner modası var ve göz tipi fark etmeden hemen hemen her kadın kendinde eyeliner denemesi yapmıştır diye düşünüyoruz. Her ne kadar güzel görünse de, eyeliner çekmek çok da kolay bir iş değil. Göz kapağınızın alt kısmına yapıştıracağınız selobandı ile eyeliner çekmek o kadar da zor olmayacaktır.

3. Highlighter

Göz altı torbaları yorgunluk, uykusuzluk ve daha birçok nedenden dolayı başımızın belası oluyor. Göz altı torbalarını yok etmek için kapatıcı kullanmak yerine highlighter kullanmak çok daha doğru bir tercihtir!

4. Göz Damlası

Maskaraların ömrü kuruduklarından dolayı pek uzun olmuyor. Sürekli yeni maskara almak istemiyorsanız ve maskaranız sürekli kuruyorsa ne mi yapmalısınız? Visine veya başka bir göz damlasından iki damla maskara tüpünüze sıkın.

5. Ten Rengi Göz Kalemi

Gözleriniz çok küçük görünüyor ve bu da sizi rahatsız mı ediyor? Bunun için de oldukça basit bir çözüm yolu var! Ten rengi göz kalemi kullanarak gözlerinizi olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz. Ten rengi göz kaleminiz yoksa aynı işlemi beyaz göz kalemiyle de uygulayabilirsiniz.

6. Göz Kalemi

Gözlerinizin ön plana çıkmasını istiyorsanız yapacağınız şey oldukça basit; siyah göz kalemi yardımıyla kirpiklerinizle göz kapağınız arasındaki kısmı çizin.

7. Beyaz Göz Farı

Göz makyajı yapmak istiyorsunuz ancak istediğiniz renk vurgularını elde edemiyor musunuz? Göz makyajınızı dilediğiniz gibi yapmak için makyaja başlamadan önce beyaz göz farı ile göz kapaklarınızın üzerinden geçin.

8. Kirpik Kıvırma Aparatı

Kirpiklerinizi kıvırmak için kullandığınız aparatı aşağı doğru yerleştirerek kullandığınızı biliyoruz. Bir kere de aparatı her gün kullandığınız gibi kullandıktan sonra yukarı doğru yerleştirerek kullanın ve aradaki farkı rahatlıkla fark edeceğinizden eminiz! Bu sayede kirpikleriniz çok daha kıvrılır ve daha uzun süre kıvrılmış şekilde kalır.

9. Saç Kurutma Makinesi

Saç kurutma makinesini kullanarak da kirpiklerinizin gün boyu kıvrılmış şekilde kalmasını sağlayabilirsiniz! Bunun için kirpik kıvırma aparatını 4-5 saniye boyunca saç kurutma makinesi yardımıyla ısıtın ve aparatı sıcak bir şekilde kirpiklerinize uygulayın.

10. Fondöten Rengi Seçimi

Fondöten seçimi her ne kadar basit bir işlem gibi görülse de aslında pek de öyle değildir. Kullandığınız fondöten sizi hayalete çevirebileceği gibi, oldukça esmer bir görünüm de verebilir. Bunların yaşanmaması ve ten renginize en uygun fondöten rengi seçimini yapabilmek için fondöten alırken, fondöteni boynunuza sürün ve boynunuzdaki renge en yakın rengi satın alın.

11. Kredi Kartı

Maskara sürerken bir yerlere bulaşması sürüm aşamasını oldukça uzatıyor. Özellikle üst kirpiklere sürerken göz kapakları maskara olduğunda bulaşan yerleri silmek için ayrı bir çaba sarf etmek gerekiyor. Bununla uğraşmak istemiyorsanız, maskara sürerken kirpiklerinize kredi kartı dayayabilirsiniz.

12. Fırça

Özellikle yaz aylarında eyeliner sürdüğünüzde sıcaktan akması gibi sorunlarla karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Akan eyeliner oldukça kötü bir görünüme sebep olabiliyor ancak sürekli elinizde peçeteyle gezip akan yerleri silmek de pek mümkün değil. Akan yerleri silmek için makyaj fırçanızı kullanabilirsiniz!

13. Nemlendirici ve Kapatıcı

Kusurlarınızı kapatırken aynı zamanda doğal bir görünüme mi sahip olmak istiyorsunuz? Nemlendirici ve kapatıcıyı karıştırarak kendinize BB krem görevi görecek yepyeni ve doğal bir görünüme sahip kapatıcı yapabilirsiniz!

14. Maskara Fırçası

Maskaranız bittiğinde tüpünü çöpe atabilirsiniz ancak fırçayı çöpe atmamanızı öneririz! Maskaranızın fırçasını güzelce yıkadıktan sonra o fırçayı kaş fırçası veya maskara sürdükten sonra birbirine yapışan kirpikleri ayırmak için kullanabilirsiniz.

15. Peçete

Makyajınızı tamamlayıp rujunuzu da sürdükten sonra son bir dokunuş olarak bir peçete alın ve dudaklarınızın üzerine koyun. Peçeteyle kapattığınız dudaklarınıza fırça yardımıyla birkaç kez dokunuş yapın. Bu sayede rujunuz daha mat görünecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like