Lupita Nyong’o’nun popüler çocuk kitabı “Sulwe”, yayın devi Netflix için bir animasyon müzikaline uyarlanacak.

Nyong’o tarafından yazılan ve Vashti Harrison tarafından çizilen kitap, koyu teninin daha açık olmasını isteyen Sulwe adında genç bir Kenyalı kızı konu alıyor. Bir gece Sulwe, gözlerini açan ve bakış açısını değiştiren Gece tarafından gönderilen bir kayan yıldız tarafından ziyaret edilir. “Sulwe” renkçilik, benlik saygısı ve gerçek güzelliğin içeriden geldiğini anlama üzerine bir hikayedir.

Filmin yapımcılığını üstlenecek olan Nyong’o, “Sulwe’nin hikayesi kalbime çok dokunan bir hikaye” dedi. “Büyürken koyu tenimden rahatsız oldum. Kitapların ve dergilerin hevesli sayfalarında ve hatta televizyonda bana benzeyen birilerini nadiren gördüm. Öz sevgiye ulaşmak benim için uzun bir yolculuktu” diye ekledi.

“Sulwe, koyu tenli çocukların kendilerini görmeleri için bir ayna, renkçiliğe aşina olmayanların anlayış ve empati sahibi olmaları için bir pencere ve farklı hisseden ve görünmeyenlerin doğuştan gelen güzelliklerini tanımaları için bir davettir ve büyük değerler taşır. Kitabın, dünyanın her yerindeki çocuklara benzersizliklerini kutlamaları için ilham vermesini umduğumuz animasyonlu bir müzikale uyarlanmasından dolayı çok heyecanlıyım.”

“Sulwe”, Richard Linklater’in “Apollo 10 ½: Bir Uzay Çağı Macerası”, Guillermo del Toro’nun “Pinokyo” uyarlaması, Minkyu Lee’nin “Chicken Run”ın Aardman devam filmi olan “The Witch Boy”, Wendy Rogers’ın “The Magician’s Elephant”ı içeren ve büyüyen bir liste olan Netflix’teki çalışmaların birçok animasyon projesinden biridir

Bu yılın başlarında Nyong’o, önde gelen siyahi ünlüleri ve siyahi yazarların ten renkleriyle ilgili deneyimlerini vurgulayan çocuk kitaplarını okuyan sanatçıları içeren bir canlı aksiyon dizisi olan Netflix’deki Bookmarks’ın bir parçası olarak “Sulwe”yi okudu. Nyong’o’nun yer aldığı bölüm, Netflix ve Netflix Jr. Youtube kanalında izlenebilir.

“12 Years a Slave” ile Oscar kazanan ve yakın zamanda Jordan Peele’nin gerilim filmi “Us” da rol alan Nyong’o’nun aralarında casus gerilim filmi “355” ve Trevor Noah biyografik filmi “Born a Crime” da dahil olmak üzere birkaç projesi var. Ayrıca Disney ve Marvel’in süper kahramanı “Black Panther”in devam filmindeki Nakia rolünü de yeniden canlandırıyor.

 

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like