Netflix’in genç-yetişkin çizgi roman uyarlaması, üçüncü sezonuyla bu yıl geri dönüyor.

Netflix, Meredith Averill’in Aralık 2020’de anlaşma imzaladığını duyurmasının yanı sıra üçüncü sezonu da duyurdu. Bu, Kasım 2021’de prömiyer yapan 2. sezondan yaklaşık 11 ay önce gerçekleşti.

Dizi 2. Sezonun yayınlanmasıyla, Netflix en iyi 10 listesine göre dizi, beş hafta boyunca en iyi 10 İngilizce dizi sıralamasında yerini korudu. FlixPatrol’e göre, dizi Hindistan, İtalya, Rusya ve Pakistan’da son derece büyük bir ilgi görüyor.

Eleştirmenler genellikle ikinci sezonda daha fazla olumluydular.

Peki, 3. Sezon Hakkında Neler Biliyoruz?

Dizinin, 3. sezonunun çekimleri aslında 2. Sezon henüz Netflix’te yayınlanmadan önce başladı.

Carlton Cuse, Collider’a yaptığı açıklamada, “Aslında 2. Sezonu çekmeye başlamadan önce 3. Sezonun büyük bir bölümünü çoktan yazmıştık.” diyerek planın her zaman üçüncü bir sezona sahip olmak olduğunu belirtti.

İlk olarak belirttiğimiz gibi, Locke & Key 3. sezon çekimleri 2021 Mayıs ayının başlarında başladı. Daha sonra çekimler yaz boyunca ve sonbahara kadar devam etti.

Dizinin 2. sezonu, Locke’ların Dodge ile acımasız bir hesaplaşmada karşı karşıya geldiklerini gösteren 10. Bölümle sona erdi ve Bode, şok edici bir ziyaretçiyle karşı karşıya geldi.

Joe Hill üçüncü sezon için “çok daha az beklememiz” gerekeceğini açıklandı.

Şu anki tahminler, Locke & Key’in 3. sezonu göreceğimiz en erken zamanın Mart ayında olabileceğini gösteriyor. Şu anda Locke & Key’in 3. sezonunun 2022’nin 2. Çeyreğinde Netflix’te yayınlanacağını tahmin ediyoruz.

Dizinin ilk sezonunda çalışmış olan Kenna Trent, 2. sezonda senarist asistanlığına terfi etti ve şimdi 3. sezonda kadrolu yazarlığa yükseldi.

Dizinin 3. Sezonu 10 bölümden oluşacak.

Daha önce The Resident Evil, Taken, Bull, NCIS ve The Blacklist’te çalışmış olan Edward Ornelas, bu sezonun bir bölümünü yönetecek.

 

 

 

 

Bir yanıt yazın
You May Also Like