in

Leonard Bernstein’in Biyografik Filmi ‘Maestro’nun Çekimleri Nisan 2021’de Başlayacak

Bradley Cooper, ilk Netflix orijinal filminde, yeni Leonard Bernstein biyografik filmi Maestro’nun yönetmen koltuğunda olacak. Çekimler Nisan 2021’de başlayacak.

Maestro, Bradley Cooper tarafından yönetilen ve efsanevi besteci Leonard Bernstein’ın kariyerine dayanan yeni bir Netflix orijinal biyografik dram filmidir. Cooper senaryoyu Spotlight yapımcısı Josh Singer ile birlikte yazdı.

Efsanevi yönetmenler Martin Scorsese ve Steven Spielberg, Joker yönetmeni Todd Phillips ile birlikte projeye yapımcı olarak dahil olacaklar. Fred Berner (Pollock), Amy Durning (Magic City), Kristie Macosko Krieger (Bridge of Spies) ve Emma Tillinger Koskoff (Joker) da kadroya dahil oldular.

30 yılı aşkın bir süreyi anlatan MaestroWest Side Story ve The Waterfront şefi ve besteci Leonard Bernstein’ın kariyerini ve Şili doğumlu aktris Felicia Montealegre ile olan evliliğini takip ediyor.

Şimdilik sadece sınırlı sayıda oyuncu açıklandı. Efsanevi yönetmen Leonard Bernstein’ı, Guardians of the Galaxy hayranlarının gözdesi Bradley Cooper canlandıracak. Maestro, Bradley’nin yönettiği ikinci uzun metrajlı film ve A Star Is Born’dan bu yana ilk filmi olacak.

Maestro, Bradley Cooper için hem oyuncu hem de yönetmen olarak yer alacağı ilk Netflix orijinal filmi olacak.

Great Gatsby oyuncusu Carey Mulligan, Bradley Cooper’ın Leonard Bernstein’la birlikte Şili doğumlu aktris ve Bernstein’ın karısı Felicia Montealegre’yi canlandıracak. Maestro, daha önce eleştirmenlerce beğenilen Mudbound’da oynadıktan sonra Mulligan için ikinci Netflix orijinali olacak. Mulligan ayrıca Never Let Me Go’daki Kathy ve The Great Gatsby’deki Daisy Buchanan rolleriyle de tanınıyor.

İddialara göre çekimler 5 Nisan 2021 Pazartesi günü başlayacak. Nisan ayına kadar Maestro hala ön prodüksiyon aşamasında olacak.

Şu anda çekim için bilinen tek lokasyon Los Angeles, California. Joint Effort, Sikelia Productions, Fred Berner Films ve Amblin Entertainment dahil olmak üzere birçok şirketin Maestro üzerinde çalıştığı söyleniyor.

Çekimler Nisan ayında başlaması planlandığı için, Maestro’yu Netflix’te görmemiz biraz zaman alacak. Biyografinin prömiyerinin 2022’de Netflix’te görülmesi bekleniyor.

Büyük prodüksiyon güncellemelerinin yanı sıra oyuncu kadrosu, fragmanlar ve Netflix çıkış tarihi hakkında da bilgiler geldikçe güncellemeler yapacağız.

Written by Aleyna Yiğit

Bir cevap yazın

Alex Garland, A24’te ‘Men’ Adlı Yeni Filmini Yapacak

CAA, Tony Ödüllü ‘M. Butterfly’ Oyun Yazarı David Henry Hwang ile Anlaşma İmzaladı