İlk DOTA ve şimdi de League of Legends ile beraber Netflix, dünyanın en büyük MOBA’larından bazılarını Orijinal animasyon içerik serisine uyarlamaya kararlı. League of Legends hayranları, Arcane’in 2021 Sonbaharında geleceğini öğrenmekten dolayı heyecan duyacaklar. Hikayesi, oyuncu kadrosu güncellemeleri ve en önemlisi Netflix yayın tarihi de dahil olmak üzere Arcane hakkında bilmeniz gereken her şeyi ele alacağız.

Arcane, Riot Games tarafından oluşturulan ve popüler MOBA video oyunu League of Legends’a dayanan yeni bir Netflix Original animasyon serisidir. Riot Games ile birlikte animasyon serisinin yapımcılığını Fortiche Productions yapıyor.

League of Legends nedir?

2009 yılında piyasaya çıkan League of Legends, dünyanın dört bir yanından milyonlarca oyuncu tarafından oynanan popüler bir MOBA video oyunudur. League of Legends, başlangıcından bu yana, çizgi romanlar, kısa hikayeler, müzik videoları gibi çeşitli bağlantılı içerikler ortaya çıkardı.

Arcane’in ilk sezonu ne zaman Netflix’e geliyor?

Arcane’nin piyasaya sürülmesiyle ilgili bildiğimiz tek şey, dizinin 2021 Sonbaharında Netflix’e geleceği.

Netflix tarafından resmi bir çıkış tarihi verilmedi, ancak önümüzdeki aylarda bir duyurunun gelmesini bekleyebiliriz.

Arcane’in konusu nedir?

Arcane için küçük bir özet Netflix tarafından sağlandı:

Piltover’ın ütopik bölgesinde ve Zaun’un ezilen yeraltında geçen hikaye, iki ikonik Lig şampiyonunun kökenini ve onları parçalayacak bir gücü izliyor.

Riot Games’in kurucu ortağı Brandon ‘Ryze’ Beck, The Hollywood Reporter’a Arcane’den neler beklenebileceğini açıkladı: Başlangıçta, League bir grup karakterle başladı ve onları gerçekten hızlı bir şekilde bir araya getirdik. Zamanla, oyuncular karakterlere gerçekten bağlandılar ve Arcade ile onların etrafında daha fazla evren inşa etmek istedik.

Ayrıca serinin, League of Legends video oyunundaki kahramanların çoğu için bir başlangıç ​​hikayesi olacağını ve serinin yeni hayranlara tanıtmaya yardımcı olacağını biliyoruz.

Arcane’in oyuncu kadrosunda kimler yer alıyor?

Arcane için oyuncu kadrosu henüz açıklanmadı ve şu anda ‘League of Legends’ video oyunundaki seslendirme sanatçılarının rollerini yeniden canlandıracakları belli değil.

Arcane’nin hikayesinde kesinlikle yer alacak dört kahramanı biliyoruz;

  • Jinx – Orijinal olarak Sarah Anne Williams tarafından seslendirildi
  • Vi – İlk olarak Cia Mahkemesi tarafından seslendirildi
  • Caitlyn – Orijinal olarak Kirsten Potter tarafından seslendirildi
  • Warwick – Orijinal olarak Brian Sommer tarafından seslendirildi
0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like