Ünlü İngiliz oyuncu Lashana Lynch, Netflix’in yakında çıkacak olan “Matilda” adlı müzikal film uyarlamasının kadrosuna katılacak.

Müzikal film “Matilda”, Roald Dahl’ın, erken gelişmiş doğası ve telekinezi yetenekleri ebeveynlerinden, sınıf arkadaşlarından ve hatta okul müdürü Miss Trunchbull’dan yaşamış olduğu zorbalığın üstesinden gelmesine yardımcı olan 5 yaşındaki Matilda adlı çocuk hakkındaki 1988 tarihli çocuk klasiği kitabına dayanıyor.

Lynch, Matilda’nın iyi huylu öğretmeni Miss Honey’yi oynayacağı tahmin ediliyor. “Matilda” filmi, 1996 film uyarlaması ve 2010 sahne yapımı “Matilda the Musical”ı takip edecek ve Netflix ve Sony TriStar tarafından dağıtımı yapılacak. Matilda the Musical, hem West End’de hem de Broadway’de oynamasının yanı sıra ABD ve Birleşik Krallık’taki turlarıyla birlikte büyük bir ticari başarı yakaladı. 2013’te yedi 2012 Olivier Ödülü ve beş Tony Ödülü kazandı.

Sahne müzikalini de yönetmiş olan Matthew Warchus, filmin yönetmen koltuğuna oturmak için geri dönecek. Orijinal oyun yazarı Dennis Kelly, Tim Minchin’in orijinal müzik ve sözlerinin yer aldığı senaryoyu uyarlayacak.

Tim Bevan ve Eric Fellner, kısa süre önce Netflix ile birlikte “Rebecca”nın (Lily James ve Armie Hammer’ın başrol oynadığı) son uyarlaması üzerinde çalıştıktan sonra Working Title için “Matilda” adlı müzikal filmin yapımcılığını üstleneceklerLuke Kelly ise, The Roald Dahl Story Company için filmin yapımcılığını üstlenecek.

Elbette bu film, Lynch’in klasik IP dünyasına ilk adım atışı değil. İngiliz aktörün bir sonraki rolünde “No Time to Die” adlı filmiyle James Bond’un dünyasına adım attığı görülecek.

Lynch, Daniel Craig’in Bond’unun yeni 007’si Nomi’yi oynuyor. Koronavirüs salgını nedeniyle Nisan 2020’de ilk çıkış tarihi ertelenen aksiyon filmi, 2 Nisan 2021’de vizyona girecek.

Lynch ayrıca 2019 yapımı “Captain Marvel” da Brie Larson’la birlikte savaş pilotu Maria Rambeau’yu canlandırdı. Nia DaCosta’nın yönettiği “Kaptan Marvel 2” 11 Kasım 2022’de çıkacak olsa da, Lynch’in rolünü tekrar edip etmeyeceği belli değil, ancak devam filminde Maria’nın kızı Monica’nın (Teyonah Parris’in oynadığı) yetişkin versiyonu yer alacak.

Lynch, ICM, Birleşik Krallık’ın BWH Ajansı, Alan Siegel ve Sloane Offer tarafından temsil edilmektedir.

 

 

Bir cevap yazın
You May Also Like