Çocuklar koşar, zıplar, düşer, kalkar, yaralanır ama bazen talihsiz bir şekilde sonuçlanabiliyor. Utah’nın Huntsville şehrinde yaşayan Caleb Howard da böyle talihsiz bir kaza yaşayanlardan… Küçük yaşlarda kafa üstü düşen Caleb’in kemikleri kırılmış ve daha da önemlisi beyninde kalıcı bir hasar oluşmuş. Doktorların iyileşme şansının olmadığını söylemesine rağmen babası ve büyük annesi umutlarını hiç bir zaman kaybetmemişler.

Fakat Caleb daha da kötü gitmeye başlamış. Terapistinin yönlendirmesi ile Caleb’in tedavisi için eve  Golden Retriever cinsi terapi köpeği getirirler. İsmi Colonel olan köpek eve gelmeden önce Caleb hiç bir şeye tepki vermiyordu ve çok halsizdi. Fakat Colonel her şeyi değiştirecekti. Caleb yavaş yavaş tepki göstermeye ve Colonel’e sarılmaya başladı. Terapisti Lisa Barnes’e göre Caleb gibi rahatsızlık geçiren çocuklar yaşamak için bir sebebe ihtiyaç duyarlar. Colonel de Caleb’in ihtiyaç duyduğu sebep olarak eve geldi. Onunla birlikte oyunlar oynayıp beraber uyuyorlar. Büyükannesinin dediklerine göre de önceden hareketsiz duran Caleb, Colonel eve geldiğinden beri daha canlı.

Aylarca süren terapi sonunda Caleb daha iyi. Tabii ki önünde uzun bir yol var. Ancak böyle bir gelişme göstermesi ailesi ve sevenleri için oldukça umut verici ve sevindirici.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like