1. Ana
  2. Diğer
  3. Bu Sonbaharda Mutlaka Takip Edilmesi Gereken 10 Popüler Kore Dizisi

Bu Sonbaharda Mutlaka Takip Edilmesi Gereken 10 Popüler Kore Dizisi

Türk dizileri Ortadoğu’da neyse, Kore dizileri de Türkiye’de o oluverdi bu sene. Arkadaş çevremizin bir bölümünü artık kore dizileri ile ilgili konuşurken görmeye alışmaya başladık. Biz de yabancı kaynaklı dizi sitelerini uzunca araştırarak Kore dizilerinden en popüler olanları sizin için listelemeye karar verdik.

1. City Hunter

Tsukasa Hojo tarafından çizilen manga serisinden televizyon dizisine uyarlanan City Hunter Amerika’da doktorasını tamamladıktan Güney Kore’de bilişim uzmanı işe başlayan Yoon-sung’un üvey babasının intikamını almak için yola çıkar. Filmin başrol oyunculuğunu Lee Min-ho, Park Min-young, Lee Joon-hyuk, Kim Sang-joong ve Kim Sang-ho üstleniyor. City Hunter dizisinin fragmanını aşağıda izleyebilirsiniz.

2. Missing You

Harika bir konusu olan Missing You televizyon dizisi 15 yaşında birbirine aşık olan Jung-woo ve Soo-yeon isimli iki genç çiftin trajik ayrılış hikayesiyle başlıyor. Yıllar sonra Jung-woo, Soo-yeon’u aramaya koyulur, onu bulduğundaysa Soo-yeon artık Jung-woo’un 15 yaşında tanıdığı Soo-yeon değildir.

3. Inspiring Generation

1930’larda Koreli özgürlük savaşçılarcılarının Japonya ve Çin’de geçen maceralarını ve aşk hikayelerini konu alan Inspiring Generation’da karakterler Kim Hyun-joong, Im Soo-hyang ve Jin Se-yeon tarafından canlandırılıyor. Aşk, dram, macera ve gerilimi iç içe sunan tv dizisine ait bir fragmanı aşağıda izleyebilirsiniz.
http://www.youtube.com/watch?v=tViTFsxM6Og

4. The Heirs

Türkçeye “Mirasçılar” olarak çevirilen bu Kore dizisine aslında Amerika’dan bildiğimiz Gossip Girl’in Kore versiyonu diyebiliriz. Öyleki bu dizi, oldukça zengin, elit ailelerin çocuklarının lise maceralarını aktarıyor. Dizide Lee Min-ho ve Park Shin-hye baş rolü paylaşıyor. Türkiye’de de benzer bir sürü dizi bulunuyordu. The Heirs’in fragmanını aşağıda izleyebilirsiniz.
http://www.youtube.com/watch?v=ZASkp73-Wd4

5. Empress Ki

Dönemin şartlarına aykırı olmasına rağmen güçlü ve zengin bir kadın olan Goryeo doğumlu Ki Seung-nyang, daha sonra Hükümdar Huizong ile evlenerek Yuan Hanedanı’nın kraliçesi oluverir. Sonrasındaysa olaylar patlak vermeye başlar. Empress Ki’nin fragmanını aşağıda izleyebilirsiniz.

6. Boys Over Flowers

En çok izlenen Kore dizilerinden bir diğeri de Türkçe’ye “Yaban Çiçeği” olarak çevrilmiş bu Boys Over Flowers dizisidir. Okulda oldukça rahat takılan ve kimsenin karşı koyamadığı 4 ultra zengin gencin fakir bir kızın peşine düşmesiyle başlayan maceralar anlatılır dizide. Boys Over Flowers’in fragmanını aşağıda izleyebilirsiniz.
http://www.youtube.com/watch?v=7uPp7aaXeac

7. I’m Sorry I Love You

Kore dizileri deyip bu diziyi listeye almasaydık, ayıp etmiş olurduk herhalde. Kısaca I’m Sorry I Love You’nun konusunu aktarıp sizi fragmanıyla başbaşa bırakayacağım. Küçük yaşta aile tarafından terkedilen ve Avustralya’lı bir aile tarafından evlat edinilip kötü muamele gösterilen Cha Moo-hyuk, Avustralya sokaklarında dolandırıcılık yaparak yaşamını sürdürür. Bir gün karşısına Song Eun-chae isimli bir kadın çıkar ve hayatı allak bullak olur. I’m Sorry I Love You dizisinin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

8. A Gentleman’s Dignity

Koreli şehir insanının aşk hayatını ve kariyer maceralarını konu alan bu Kore dizisi, 18 yaşlarından beri arkadaş olan 4 40 yaşlarında adamın hikayesini harika bir tonla anlatıyor. A Gentleman’s Dignity’nin fragmanını aşağıda izleyerek diziyle ilgili daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

9. Playful Kiss

Sınıfın en kötülerinden olan Oh Ha-ni sisimli genç kız, okulun en zeki ve en popüler çocuğuna aşık olur ve ona bir kaç kere çeşitli yollarla duygularını açar. İlk olarak mektupla ona açılan Oh Ha-ni, Baek Seung-jo tarafından sertçe reddedilir. Üstelik gönderdiği mektubu gramer ve yazım hataları düzelmiş bir şekilde tekrar elinde bulur. Ve böylece Playful Kiss başlar.
http://www.youtube.com/watch?v=R5lODgbpYRE

10. Faith

Bir plastik cerrahının kaçırılarak zaman içinde dolaşması sağlanır ve 700 yıl öncesi olan Goryeo dönemi götürülür. Burada kahramanımız hükümdarlığın koruyuculuğunu üstlenen bir kadın savaşçıya aşık olur ve macera başlar. The Great Doctor olarak da bilinen bu Kore dizisinin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bonus: Secret Garden

Kore dizileriyle ilgilenen Secret Garden’ı listeye eklemeyi unuttuğumuzu düşünerek tam bize kızacakken bonus olarak ekleyelim istedim:)

Bir dublörle bir CEO’nun aşk hikayesini konu alan Secret Garden dizisi. Gil Ra-im ve Kim Joo-won arasında geçecek olan bu Secret Garden dizisinin fragmanını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>