in

Kevin Smith, Ben Affleck’in Superman Olduğu Bir Film Yazdığını Söyledi

“Superman rolünü aslında Affleck için yazıyordum. O da bu rol için hazırlanıyordu.”

Film yapımcısı Kevin Smith son dönemde verdiği bir röportajda, Ben Affleck’in Superman rolünde olduğu bir film yazdığını fakat beyaz perdeye çıkartamadığını söyledi.

Bu karara, başarılı film serisi Mallrats and Smith’I bitirdiğinde, yapım aşamasındaki Superman Yeniden’i okuduktan sonra vardığını söyledi.

Filmi Superman’in Ölümü çizgi romanlarından esinlenerek yazdığını söyledi. Yapımcı Jon Peters ile filmi ele aldıklarını fakat farklı oyuncu seçimi yapmalarından dolayı her şeyin ters gittiğini belirtti.

Smith: “Superman rolünü aslında Affleck için yazıyordum. Affleck de bu rol için hazırlanıyordu.”

“Affleck’in super kahraman rolü için muazzam bir duruşu var ve sanki super kahraman rolü için yaratılmış gibi. Bu rol aklımda ve kalbimde her zaman Affleck ve Michael Rooker içindi.”

Galaksinin Koruyucuları’nda da gördüğümüz Rooker aslında Affleck’in Superman’inde rakibi Lex Luthor olarak oynaması planlanıyordu fakat  Peters, Superman rolü için En iyi Oyuncu Oscar’ını kazanan Sean Penn’I düşünüyordu.

Smith konuşmasının devamında: “Sean Penn’in gözlerine bak! Gözlerinde bir katilin kederini taşıyor. Dedim ki, ‘Bu Superman. Biliyorsun pek çok kişi Superman’i bu şekilde hayal etmez’”

“Fakat O, karakteri tekrardan inşa ederek bunun yetişkin, canlı ve atılgan bir karaktere evrilmesini istedi. Aslında Zack Snyder’ın çoktan ortaya koyduğu bir karakteri yaratmak istemişti.”

Affleck’in Superman’ini hiçbir zaman görme fırsatımız olmamasına rağmen, Batman v Superman’de ve gelecek sene çıkacak olan The Flash filminde de göreceğimiz gibi Batman rolünde kendisini görebiliyoruz.

Kendisini Superman rolünde görseydik nasıl olurdu bilmiyoruz ama Batman rolünün hakkını verdiği bariz bir şekilde ortada.

Written by Umutcan Çakar

Kdz. Ereğli'de dünyaya geldim. Bursa Uludağ Üniversitesi'nde öğrenciyim. Çeşitli platformlardan haberleri, N99 aracılığıyla sizlere ulaştırıyorum. Netflix'teki favori dizilerim arasında Mindhunter ve Love, Death & Robots yer alıyor.

Bir cevap yazın

Nicolas Cage Yeni Dracula Rolüne Hayat Verecek

Netflix imzalı Neymar: Kusursuz Kaos, 25 Ocak’ta yayında