Yayın devi Netflix, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Kevin Hart ve Wesley Snipes’ın Netflix’in dizisi True Story’de iki kardeşi oynaması için anlaşma imzalandığını duyurdu.

Hart, ünlü bir komedyen olan Kid’i oynayacak, Snipes ise asi ağabeyi Carlton’ı oynayacak. True Story dizisinde, Kid’in memleketi Philadelphia’da, Carlton ile beraber geçirdikleri kayıp bir akşamın anıları Kid’in kariyerini ve bu güne kadar yaptığı her şeyin mahvedilmekle tehdit edildiği bir ölüm kalım meselesi anlatılıyor.

Netflix’in başarılı dizilerinden Narcos ve Narcos: Mexico’da showrunner olarak görev yapan Eric Newman, Hart ve dizi sorumlusu Charles Murray (Luke Cage) ile birlikte senaryoyu yazacak ve sekiz bölümlük dizinin yönetici yapımcılığını yapacak. Caroline Currier, Netflix ile genel bir televizyon anlaşması olan Newman’ın Grand Electric adı altında projeyi denetlerken Mike Stein ve Tiffany Brown ise Hart’ın şirketi Hartbeat Productions adına denetleyecek.

Stephen Williams (Watchmen) ilk dört bölümü yöneti yapımcılığını üstlenecekken, Hanelle Culpepper (Star Trek: Picard) ise son dört bölümü yönetecek.

Adına rağmen kurgusal bir dizi olan True Story ile dramatik dizi çıkışını yapacak olan Hart, “Kariyerimde bir oyunculuk projesi için hiç bu kadar heyecanlı olmamıştım. Her zaman Wesley Snipes hayranı oldum ve onunla çalışmak akıllara durgunluk veriyor” açıklamasında bulundu.

Dizinin yönetici yapımcılığını yapacak olan Newman ise “Kevin Hart’ın kariyeri, cesur, yaratıcı ve risklerle doludur ve Wesley Snipes de efsanevi bir yetenektir. Birlikte, gerçekten bir rüya takımı oluşturacaklar. İki başarılı isimle çalışmaktan kesinlikle çok heyecan duyuyorum” dedi.

Newman şu anda, Joseph Kosinski’nin yönettiği Chris Hemsworth ve Miles Teller’in başrollerini paylaştığı üçüncü Netflix filmi Escape From Spiderhead’in ve Daniel Kaluuya’nın başrol oynadığı The Upper World’ün ön yapımında yer alıyor. Newman ayrıca Shinsuke Sato’nun yönettiği, yakın zamanda duyurulan aksiyon macera destanı Water Margin’in yapımcılığını üstleniyor.

Hart, 2017 filmi The Upside ile dramatik oyunculuk alanına girmişti. Son uzun metrajlı oyunculuk çalışmaları arasında Jumanji: The Next level ve Hobbs & Shaw bulunmaktadırHart, daha sonra Fatherhood ve The Man From Toronto’da görülecek. Hart, 3 Arts Entertainment, UTA & ve Schreck Rose Dapello tarafından temsil edilmektedir.

Bir yanıt yazın
You May Also Like