“Brzrkr” ortak yazarı ve yaratıcılarından Keanu Reeves, Netflix için hem canlı aksiyon filmi hem de anime dizisi uyarlamasında rol alacak ve yapımcılığını üstlenecek.

Efsanevi aksiyon yıldızı, New York Times’ın en çok satan yazarı Matt Kindt ile yazdığı diziyle ilk çizgi roman projesini yapıyor. Çizgi roman serisi, Bill Crabtree’nin renkleri, Clem Robins’in mektupları ve Rafael Grampá’nın karakter tasarımları ve kapaklarıyla ünlü Marvel sanatçısı Ron Garney tarafından resmedilmiştir.

“Brzrkr”, ölümsüz bir savaşçının çağlar boyunca 80.000 yıllık savaşını konu alan “acımasız destansı bir destan” olarak tanımlanıyor. Sadece ‘B’ (Reeves) olarak bilinen adam yarı ölümlü ve yarı tanrıdır, lanetli ve şiddete mecburdur… akıl sağlığını feda ederken bile. Ancak yüzyıllardır dünyayı dolaştıktan sonra B, ABD hükümeti için savaşlarda çok şiddetli ve başkaları için çok tehlikeli mücadele etmek için çalışarak nihayet bir sığınak bulmuş olabilir. Karşılığında B’ye arzuladığı tek şey verilecek – sonsuz kana bulanmış varoluşuyla ilgili gerçek… Ve tüm bunların nasıl sona erdireceği… ”

Canlı aksiyon film uyarlaması (Reeves’in başrol oynadığı) ilk olarak yayınlanacak ve anime dizisinin ardından hikayenin farklı unsurlarını keşfederek “Brzrkr” evrenini daha da genişletecek. Reeves ayrıca dizideki rolünü yeniden canlandıracak ve karakterini seslendirecek.

BOOM! Stüdyoları’ndan Ross Richie ve Stephen Christy, Reeves ve Company Films’den Stephen Hamel ile birlikte yapımcılığını üstlenecek. Adam Yoelin, Netflix ile canlı aksiyon ve animasyon televizyon dizileri için ilk bakış anlaşması olan BOOM! için projenin yapımcılığını üstlenecek.

“Brzrkr”, 3 Mart lansmanından bu yana BOOM! Stüdyoları için şimdiden büyük bir çıkış olmaya başladı bile.

Reeves, otuz yılı aşkın bir süredir Hollywood’un en iyi para kazanan aksiyon yıldızlarından biri olmuştur. Reeves geçtiğimiz günlerde “Matrix 4” ün yapımını tamamladı ve ikonik rolünü Neo olarak yeniden canlandırdı ve bu yıl içinde piyasaya sürülecek. Oyuncu ayrıca bu baharda “John Wick 4” filminin yapımına başlayacak.

Reeves, WME, Sugar23 ve Ziffren tarafından temsil edilmektedir. BOOM!, UTA & Matt Saver tarafından temsil edilmektedir.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like