in

Julia Garner’lı Netflix Dizisi Inventing Anna Yayında

Netflix dizisi Inventing Anna, yayında! Mini dizi olarak karşımıza çıkan gerçek hikâye uyarlaması yapım, fragmanıyla oldukça merak uyandırıyor.

Her şey gerçek

“Adı Anna Delvey ya da Anna Sorokin, kimse bilmiyor. Ya zengin bir Alman varisi ya da beş parasız.”

Fragmanda duyduğumuz ilk cümle, diziyi tamamen özetlemeye yetecek nitelikte. Inventing Anna, New York Magazine‘de yayınlanan “How Anna Delvey Tricked New York’s Party People” makalesinden uyarlanıyor. Dizi, kendini kanıtlamaya oldukça kararlı gazeteci Vivian Kent’i merkezine alıyor. Kent, dolandırıcı olarak gözüne kestirdiği Instagram fenomeni Anna Delvey’in peşine düşüyor. Ancak hesaba katmadığı bir şey var. Bu yolda ortaya çıkarması gereken çok şeyi olan Vivian, kendini farkında olmadan Delvey ile bir “love & hate” ilişkisi içinde bulacaktır. Bu ilişki onu yapması gerekenden alıkoyarken, aynı zamanda beklemediği sürprizlere yol açacaktır.

Dizinin başrol ikilisi ise dudak uçuklatacak cinsten! Inventing Anna, başrolünde Ozark ile iki kez Emmy kazanan Julia Garner’ı ekranlarımıza getiriyor. Garner’a eşlik edecek isim ise, Veep dizisiyle altı kez Emmy’e aday gösterilen Anna Chlumsky. Evet yanlış duymadınız, tam olarak altı kez.

Dizide ayrıca Arian MoayedAlexis FloydKatie Lowes, Jeff PerryAnna Deavere ve Smith Anders gibi isimleri de izleme fırsatı yakalayacağız. Dizinin yaratıcısı Shonda Rhimes’i, Grey’s Anatomy, How the Get Away with Murder ve geçtiğimiz yıl izleyiciler tarafından oldukça beğenilen Bridgerton gibi dizilerle de oldukça yakından tanıyoruz.

Written by Arda Ilgaz

22 yaşında, izmirli. bilkent üniversitesi'nde okuyor. trendlere, sinemaya ve spora tutkulu bir mühendis. paul thomas anderson hayranı. dijital platformlar için heyecanlı ama sinema salonlarının önemini kaybetmesinden korkuyor.

Bir cevap yazın

Jean-Pierre Jeunet İmzalı BigBug, Netflix’te Yayında

MUBI’de Günün Filmi: Cow (2021)