Edinilen bilgilere göre, Judd Apatow’un bir sonraki komedi filmi için Netflix ile anlaştığı biliniyor. Apatow henüz adı açılanmayan komedi filmini yönetecek ve yapımcılığını üstlenecek. Senaryoyu ise, South Park’taki yazarlık çalışmalarıyla tanınan Pam Brady ile birlikte yazacak. Apatow’un uzun süredir ortağı olan Barry Mendel, yönetici yapımcı olarak görev yapacak.

Film, bir otelde filmi çekmeye çalışan ve dev balonların içine sıkışmış olan bir grup aktör ve aktrisi ele alıyor. COVID-19 dünya çapında hala tam olarak yürürlükte olsa bile, her geçen gün daha fazla prodüksiyon geri çekildiği için fotoğraf daha zamanında olamaz. Henüz filmde oynayacak yıldızlar belirlenmemiş olsa da, kaynaklar, Netflix’in önümüzdeki haftalarda aktörlerle buluşma planları yaparak projeyi hızlı bir şekilde takip ettiğini söylüyor. İçeriden edinilen bilgilere göre, Knives Out veya The Disaster Artist filmlere rakip olacak bir yıldız kadrosu oluşturulmak isteniyor.

Apatow’un, Netflix’te yapımcılığını üstlendiği “Love” dizisinden bir kare

Bu filmin büyük bir anlaşma olmasının nedenleri arasında sadece Netflix’e oldukça yetenekli bir ismin katılması değil, aynı zamanda Apatow’un Universal’da olmayan ilk  uzun metrajlı filmi olmasıdır. Yönetmen, 2005 yılında gişe rekorları kıran komedi filmi “The 40-Year Old Virgin” den beri Universal Stüdyolarını kendi evi gibi görüyordu. O zamandan beri, Apatow, Universal ile sadece Knocked Up ve Trainwreck gibi filmleri yönetmekle kalmamış, aynı zamanda Forgetting Sarah Marshall gibi yapımcılığını da üstlendiği bir komedi dizisi yaratmıştır.

Universal ve Apatow son olarak, sonradan Premium VOD’a geçme kararı verilen ve büyük beğeni toplayarak başarılı filmlerden biri haline gelen The King of Staten Island’da bir araya geldi. Filmin eleştirmenlerce beğenilmesinin ardından Universal ve Apatow, film için bir ödül kampanyası hazırlıyor.

İçeriden öğrenilenlere göre, Apatow’un Netflix’e geçiş nedenlerinin arkasında hem projenin güncelliği hem de Netflix’in projeyi nasıl finanse edebileceğinin daha fazla ilgisi olduğu söyleniyor. Apatow ve Netflix, yarattıkları ve yapımcılığını üstlendikleri Netflix dizisi Love’da birlikte çalıştıktan sonra zaten iyi bir ilişkiye sahiptiler. Dolayısıyla, iş Apatow’un bir sonraki filminin nerede çekileceğini bulmaya geldiğinde, Netflix bariz bir seçim gibi görünüyordu.

Apatow’un yeni filminin detaylarını öğrenmek için sabırsızlanıyoruz. Gelişmeleri ilerleyen zamanlarda sizlere aktarıyor olacağız.

Bir yanıt yazın
You May Also Like