İşbirliklerine devam eden Netflix, Lopez’in yapımcılığını ve başrolünü üstlendiği, en çok satan kitap The Cipher’ın uyarlaması için yine Jennifer Lopez ile birlikte çalışıyor. Kitap yazarı Isabella Maldonado, aynı zamanda filmin sorumlu yapımcısı olarak da görev yapacak.

The Cipher’ın senaryosu, Isabella Maldonado’nun Condor şovmenleri Jason Smilovic ve Todd Katzberg tarafından aynı adlı kitabından uyarlanacak. Smilovic, Condor’a ek olarak daha önce Lucky Number Slevin, Bionic Woman ve My Own Worst Enemy’de çalışmıştı. Şu anda projede bir yönetmen yer almıyor.

Netflix, Jennifer Lopez ve yapım ortakları Elaine Goldsmith-Thomas ve Benny Medina için The Cipher’ı  seçti. Liza Fleissig, Ginger Harris-Dontzin, Catherine Hagedorn ve Maldonado projede yönetici yapımcı olarak yer alacaklar. Courtney Baxter ise yardımcı yapımcı olacak.

The Cipher’ın konusu nedir?

Netflix’in The Cipher filmi, Isabella Maldonado’nun 2020’de aynı adlı en çok satan kitabının uzun metrajlı film uyarlamasıdır. Netflix’in The Cipher hikayesi, kendisini bir kedi-fare kovalamacasına çekmek için son cinayetlere karşılık gelen karmaşık kodları ve bilmeceleri çevrimiçi olarak yayınladıktan sonra kendisini bir seri katilin ağına çekilmiş bulan FBI ajanı Nina Guerrera’ya (Lopez)  odaklanıyor. İşte The Cipher’ın Amazon sayfasındaki hikayenin daha ayrıntılı bir açıklaması:

FBI Özel Ajanı Nina Guerrera on altı yaşında bir seri katilin tuzağından kaçtı. Yıllar sonra, bir Virginia parkına atladığında, saldırının bir videosu internette yayılır. İzleyicilerin arasında on bir sene önce kendisini kaçıran adam da vardır. Bu adam kayıp ödülünü geri almaya kararlı olarak, onu soruşturmaya çekmek için tasarlanmış tüyler ürpertici bir cinayet işler… ama oyunları daha yeni başlar. Ve halkı birlikte oynamaya davet etmek için interneti kullanır.

The Cipher’da kimler rol alıyor?

Uluslararası pop yıldızı ve aktris Jennifer Lopez, Netflix için The Cipher’ın başrolünü üstlenecek. Son oyunculuk çalışmaları arasında Altın Küre adayı  Hustlers, Second Act ve Shades of Blue yer alıyor.

The Cipher’ın üretim durumu nedir ?

Şu anda Netflix’in The Cipher filminin yapım tarihi bilinmiyor, ancak Jennifer Lopez’in The Mother’daki çalışmalarına Eylül 2021’de başlayacağını bildiğinden dolayı, The Cipher’ın 2022’ye kadar prodüksiyona girmeyeceği tahmin ediliyor.

The Cipher Netflix’te ne zaman yayınlanacak?

The Cipher’ın çekimlerinin bile henüz uzak bir tarihte olacağını düşünürsek, filmin 2022’nin sonlarında ya da 2023’te gösterime girmesini bekleniyor.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like