Jennifer Lawrence ismi son birkaç yıldır Hollywood fimlerinde oldukça fazla duyuluyor. Gerek ödül törenlerinde düşmeleri, gerek samimi davranışlarıyla herkesin sevgisini kazanan Lawrence, aynı zamanda oldukça da başarılı bir aktris. Eğer siz de Lawrence’ı izlemeyi seviyorsanız bu listeye bakmadan geçmeyin!

1. Umut Işığım (IMDB: 7,8/10)

Pat Salitano, eskiden tarih öğretmenliği yapmakta olan bir adamdır ve hayatında değer verdiği her şeyi bir günde elinden kaybetmiştir. Tüm bunlarla tek başına başa çıkamaz ve mahkemenin de kararıyla birlikte rehabilitasyon merkezinde 8 ay tedavi görür. Salitano, eski hayatını, ailesini geri kazanmak istemektedir. Bunun için düzgün bir adam olmaya ve işini geri almaya çalışır. Karısı Vicky’yi geri kazanma yolunda bir yemekte karşılaştığı aile dostu Tiffany ona yardım edecektir ancak Tiffany’nin de Salitano’dan bir isteği vardır.

2013 yapımı filmin yönetmen koltuğunda David O. Russell oturuyor ve oyuncu kadrosunda da Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Robert De Niro gibi isimler yer alıyor.

2. Kızıl Serçe (IMDb: 6,6/10)

Dominika’nın hayatı annesi ve baleye olan tutkusundan ibarettir. Geçirdiği bir kaza sonucunda en büyük tutkusu olan baleyi bırakmak zorunda kalan Dominika’nın bir anda hayatta hiçbir amacı kalmaz. Kazadan sonra Dominika gibi yetenekli kızları toplayıp onlara zihinlerini nasıl bir silah gibi kullanabileceklerini öğreten bir örgüt olan Sparrow School’a katılır. Ancak Dominika eğitimini tamamladıktan sonra bir anda her şey değişir ve kendisine güvenebileceği tek kişi olan CIA ajanı Nathaniel ile birlikte doğru yolu bulmaya çalışır.

Yönetmenliğini Francis Lawrence’ın üstlendiği filmin başrolünde Jennifer Lawrence yer alırken, oyuncu kadrosunda ise Joel Edgerton, Matthias Schoenaerts gibi isimler yer alıyor.

3. Anne! (IMDb: 6,7/10)

Sıradan bir hayata sahip olan bir çiftin hayatı ansızın evlerine gelen istenmeyen misafirle alt üst olur. Çiftin ve evin tüm huzurunu bozan bu misafir, eşinin de ona katılmasıyla çiftin keyfini tamamıyla kaçırır. İşler bir anda sarpa sarar ve çift bu davetsiz misafirlerin amacını anlamaya çalışır.

Gerilim filminin oyuncu kadrosunda Jennifer Lawrence, Javier Bardem, Ed Harris gibi isimler yer alırken, yönetmen koltuğunda ise Darren Aronofsky oturuyor.

4. Açlık Oyunları (IMDb: 7,2/10)

Aynı isimli kitaptan uyarlanan filmde Kuzey Amerika’da yaşanan kıtlık sonucu bir başkent ve 12 eyaletten oluşan Panem adındaki ülke oluşur. Başkentte zengin kısım yer alırken, eyaletlerde kıtlıkla uğraşan halk yer alır. Başkent halkını eğlendirmek için Açlık Oyunları düzenlenmektedir ve Açlık Oyunları için eyaletlerden fakir halk seçilir. Seçilen kişiler hayatta kalmak için seçilen diğer kişileri öldürmek zorundadır, sona bir kişi kalacaktır. Katniss isimli genç kız, kız kardeşinin Açlık Oyunları’na seçilmesiyle gönüllü olarak onun yerine geçer. Düzene boyun eğmeyi düşünmeyen Katniss, herkesi düşündürecek hareketler sergiler.

Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth gibi isimlerin yer aldığı filmde yönetmen koltuğunda Gary Ross oturuyor.

5. Düzenbaz (IMDb: 7,3/10)

Usta bir dolandırıcı olan Irving Rosenfeld ve ortağı Sdney Prosser’in dolandırıcılık kariyeri başarılı bir FBI ajanı olan Richie DiMaso’nun onları yakalamasıyla biter. Hapiste çürüyüp gitmemek için tek bir şansları vardır, o da FBI için çalışmayı kabul etmek. FBI onlardan dolandırıcılık yapan kişileri ifşa etmelerini ister. İşler başta normal giderken bir anda sarpa sarmaya başlar.

Gerçek bir hikayeden uyarlanan Düzenbaz; dram, komedi ve gerilimi izleyiciye güzel bir şekilde yansıtıyor. Kadrosunda Jennifer Lawrence, Bradley Cooper, Christian Bale, Amy Adams gibi önemli isimlerin bulunduğu filmi David O. Russell yönetiyor.

6. Gerçeğin Parçaları (IMDb: 7,2/10)

17 yaşındaki Ree Dolly, hasta annesine ve iki küçük kardeşine bakmaktadır. Küçük ve muhafazakar bir kasabada yaşayan Ree ve ailesi için hayat toz pembe değildir, özellikle Ree için. Akıl hastası olan annesiyle uğraşmanın yanı sıra aynı zamanda kayıp olan uyuşturucu bağımlısı babasını da aramaktadır. Küçük yaşında büyük sorumluluklar altına giren Ree, kendi hayatı ve ailesi için hayata sarılmak zorundadır.

Debra Granik’in yönetmen koltuğunda oturduğu filmde Jennifer Lawrence, John Hawkes, Kevin Breznahan gibi isimler yer alıyor.

7. Joy (IMDb: 6,6/10)

Joy, küçüklüğünden beri diğer çocuklardan farklı, hayal gücü çok gelişmiş olan ve her gün yeni şeyler icat etme peşinde olan bir kızdır. Hayat ona kötü şeylerle gelse de o hiçbir zaman hayal kurmaktan, bir şeyler üretmekten vazgeçmez. Hayatında hayallerini gerçekleştirmesi için birçok engel olmasına rağmen bir gün tüm bu engelleri göğüslemeye karar vererek yarıda bıraktığı hayallerini tamamlamaya karar verir.

David O. Russell’ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmde Jennifer Lawrence, Robert De Niro, Bradley Cooper gibi isimler yer alıyor.

8. Poker Evi (IMDb: 6,4/10)

Agnes ve iki kız kardeşi küçük bir kasabada hayatlarını sürdürmektedir. Bir gün kendilerini bir karmaşanın içinde bulurlar ve üç kardeş kumarbazların ve hırsızların olduğu bir evde gün boyunca cebelleşmek durumunda kalır.

Jennifer Lawrence, Chloe Grace Moretz, Selma Blair, Bokeem Woodbine gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Lori Petty oturuyor.

9. X-Men: Birinci Sınıf (IMDb: 7,8/10)

Charles Xavier ve Erik Lensherr, gelişen olaylarla birlikte birbirlerine düşman kesilmeden önce doğa üstü güçlerini keşfetmeye çalışan iki gençti. Mutantlarla birlikte insanlar tarafından dışlanan Charles ve Erik, dünyayı kötülüklerden korumaya çalışırken fikir ayrılıkları yaşarlar ve birbirlerine düşman olurlar. Artık düşman olan Charles ve Erik, kendileri gibi doğa üstü güçlere sahip olan kişileri ekiplerine toplarlar.

2011 yapımı filmin yönetmenliğini Matthew Vaughn üstlenirken, oyuncu kadrosunda ise James McAvoy, Michael Fassbender, Kevin Bacon, Jennifer Lawrence ve daha nice isimler yer alıyor.

10. Uzay Yolcuları (IMDb: 7/10)

Jim Preston bir tamircidir. Uzaya doğru yolculuk yaparken uyku hapının etkisinin kısa sürmesiyle yanlış zamanda uykusundan uyanan Preston’ın yolculukta yalnız kalmaması için diğer bir yolcu olan yazar Aurora da uyandırılır. İkili tam birbirine aşık olurken gerçekler su yüzüne çıkmaya başlar ve ortam bir anda gerilir.

2017’de vizyona giren aksiyon filminin yönetmenliğini Morten Tyldum yaparken, oyuncu kadrosunda ise Jennifer Lawrence, Chris Patt, Michael Sheen gibi isimler yer alıyor.

11. Çılgınlar Gibi (IMDb: 6,7/10)

Eğitimini tamamlamak için İngiltere’den Amerika’ya gelen Anna, kendisi gibi öğrenci olan Jacob’a aşık olur. Günlerini beraber geçiren iki aşığın önüne vize engeli gelir, Anna’nın vizesinin süresi dolar ve Amerika’dan sınır dışı edilir. Aşklarını bir şekilde yaşamaya devam etmeye çalışan Anna ve Jacob bunu başarabilecek midir?

Oyuncu kadrosunda Anton Yelchin, Felicity Jones, Jennifer Lawrence gibi isimlerin bulunduğu filmin yönetmenliğini Drake Doremus üstleniyor.

12. Aşk Ateşi (IMDb: 6,8/10)

Sylvia, hayatını uçlarda yaşayan bir kadındır ve hayatının büyük bir kısmını cinsellik oluşturur. Bir restoranın da işletmeciliğini yapan Sylvia, bir anda kendini zamanın ve uzayın içinde bir yolculukta bulur. Bu yolculuk sayesinde tek ortak noktaları aşk hayatlarıyla yaşadıkları mücadeleler olan kişilerle kopmayacak bir bağ kurar.

Guillermo Arriaga’nınn yönetmen koltuğunda oturduğu filmde Charlize Theron, Kim Basinger, Jennifer Lawrence ve daha birçok isim yer alıyor.

13. Sokağın Sonundaki Ev (IMDb: 5,6/10)

Sarah ve Elissa, kendinlerine yeni bir hayat kurmak isteyen iki kadındır ve bu amaçla da yeni bir kasabaya taşınırlar. Kasabada oturdukları ev, ikilinin yeni başlangıcı için pek de doğru seçim değildir; yakın bir tarihte o evde genç bir kız babasını öldürmüştür. Cinayet günü olaydan sağ kurtulan, genç kızın erkek kardeşi Ryan ve Elissa arkadaş olurlar ve olaylar da ortaya çıkmaya başlar.

Korku ve gerilim temalı filmin oyuncu kadrosunda Jennifer Lawrence, Max Thieriot, Elisabeth Shue yer alırken, yönetmenliğini Mark Tonderai üstleniyor.

14. Kukla (IMDb: 6,7/10)

Walter Black, bir zamanlar oldukça başarılı bir oyuncak üreticisidir ve mutlu bir ailenin babasıdır. Ancka bu her zaman böyle kalmaz ve işler bir anda bozulur. Black bir anda depresyona girer ve hayatını toparlamakta zorlanır. Her şeyi yeniden geri kazanma umudu ise hayatına el kuklası olan bir kunduzun girmesiyle olur.

Usta oyncu Jodie Foster’ın hem başrolünü hem de yönetmenliğini üstlendiği filmde Jennifer Lawrence, Mel Gibson, Anton Yelchin gibi isimler yer alıyor.

15. Serena (IMDb: 5,4/10)

Serena ve George çifti Kuzey Carolina’ya yerleşmek için Boston’dan ayrılırlar. Yeni yerleşim yerlerinde ikili hayata sıfırdan başlarlar. Serena oldukça gözü açık bir kadındır ve yeni hayatlarında onlara zarar verebilecek herkesi hayatlarından çıkartıyordur. Serena bir gün hamile kalamayacağını öğrenir ve yıkılır çünkü George’un eski eşinden bir çocuğu vardır. Serena bu çocuğu da ortadan kaldırmaya karar verir.

Susanne Bier’ın yönetmen koltuğuna oturduğu filmde beraber görmeye alıştığımız Jennifer Lawrence ve Bradley Cooper yer alıyor.

Bir yanıt yazın
You May Also Like