1. Ana
  2. Diğer
  3. Oyuncu Jennette McCurdy Yeme Bozukluğu ile Verdiği Savaşı Anlattı

Oyuncu Jennette McCurdy Yeme Bozukluğu ile Verdiği Savaşı Anlattı

Son yıllarda özellikle genç kızlarda ortaya çıkan yeme bozukluğu rahatsızlığı ünlülerde de oldukça fazla görülmekte. iCarly isimli gençlik dizisi ile ismini duyuran 26 yaşındaki güzel oyuncu Jennette McCurdy de yeme bozukluğu rahatsızlığı nedeniyle sorun yaşamış kişilerden. Huffington Post’a yeme bozukluğu ile verdiği savaşı anlatan McCurdy, Huffington Post’a oldukça samimi bir röportaj verdi.

Benim düzensiz yemek yemem 11 yaşımdayken başladı. Hollywood’da çalışan bir çocuk olarak fiziksel olarak küçük kalmanın daha fazla rol alma şansımı arttırdığını çabucak fark ettim. Ne yazık ki benim güvenilir ve kendini bana büyüyen anoreksi sorunum ile yardım etmeye hazır biri vardı; annem! Annem hiçbir zaman yeme bozukluğunu aştığıma ikna olmadı. iCarly döneminde yemek ve vücudum konusunda düzeldim. Yiyecekten aldığım her ısırığı takip ettim.

Ağzıma aldığım her yiyeceği takip etmeye devam ettim, hesapladım ve bu konuda tıpkı anoreksi olduğum dönemdeki gibi takıntılıydım. O dönemden tek farkı biraz daha fazla yemek yiyordum. Sürekli yiyecekleri düşünmekle meşguldüm. Benim için bir sonraki ısırığımdan daha önemli hiçbir şey yoktu ve hiçbir şey son ısırığım kadar bana utanç vermiyordu. Zehirlenmiştim, kendinden nefret eden bir döngünün içindeydim. Ne zaman o dönemlere dönecek gibi olsam, programımı uygulamaya geri dönüyorum. İki sene oldu ve iyiye gidiyorum, iyileşiyorum ve ilerliyorum. Hala içimdeki o yeme bozukluğu sesini duyuyorum, ama neyse ki artık daha az sıklıkta duyuyorum. Ve artık o sesi duyduğumda onunla savaşabilecek durumdayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>