Broadway müzikallerinin meraklılarına müjde; Jekyll & Hyde müzikali beyaz perdeye taşınmaya hazırlanıyor! Deadline’ın haberine göre 1997 yapımı Broadway’in sevilen müzikallerinden Jekyll & Hyde’ın senaryosunu ve yapımcılığını Alexander Dinelaris üstlenecek. Dört sene boyunca dünya çapında gösterimleri yapılan müzikal, 2013 yılında Boradway’deki gösterilerine geri dönmüştü. Müziklerini Frank Wildhorn hazırladığı, müzikalin yazarı ise Leslie Bricusse’ın yazdığı müzikalin şarkılarının yazarlığını Frank ve Leslie’nin yanı sıra Steve Cuden üstleniyor. Müzikalin yapımcılığını üstlenen Alexander Dinelaris, müzikalin beyaz perdeye taşınacağı haberini bizzat kendi verdi.

Leslie ve Frank’in heyecan verici gotik müziğini beyaz ekrana taşıyarak, cesur potansiyelini getirmek, Jekyll & Hyde’ı karakter odaklı, adaleli hikaye anlatıcılığına odaklanan Lexicon’u başlatmak için mükemmel bir proje haline getirdi.

Leslie ve Frank de yıllardır emek verdikleri müzikallerinin beyaz ekrana taşınacak olması hakkında açıklamalar yaptılar.

30 yıllık sahne prodüksiyonlarımızı dünyanın hemen hemen her ülkesinde başarılı bir şekilde oynadıktan sonra, Jekyll & Hyde’ın müzikal versiyonumuzu büyük bir sinema filmi olarak gördüğümüz için çok heyecanlıyız.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like