Jay-Z, tarihin en başarılı hip hop sanatçılarından biri olmasının yanı sıra aslında her alanda elde ettiği başarılarla adından söz ettiriyor. Son olarak 2021’de yayınlanacak olan Netflix western filmi The Harder They Fall’ı yaptıktan sonra Jay-Z şimdi de Dwayne Alexander Smith’in romanı Forty Acres’in bir uyarlamasını yapmak için yayın devi Netfix’e geri dönüyor.

Luke Cage’in yaratıcısı Cheo Hodari Coker, Smith’in romanını filme uyarlayacak. Kitapta, akıllara durgunluk veren bir sırrı olan seçkin siyahi bir organizasyona katılmaya davet edildiğinde hayatta kalmak için savaşması gereken bir sivil haklar avukatı anlatılıyor. Forty Acres filmi, The Skulls filminin siyahi bir versiyonu olacak gibi görünüyor. Bu nedenle de filmi kimin yöneteceği oldukça merak ediliyor.

Jay-Z’nin yanı sıra Coker, Kapital Entertainment’tan Aaron Kaplan ve The Harder They Fall’ın yapımcılığını üstlenen James Lassiter ile birlikte yapımcı olarak projeye katılacak. Yazar Smith, Mike Epps, Niles Kirchner, Bill Strauss ve Kapital’den Dana Honor ile birlikte filmin yürütücü yapımcılığını üstlenecek. Proje şu anda hala Netflix’te geliştirme aşamasında, bu nedenle oyuncu kadrosu için görüşmeler devam ediyor.

Forty Acres, Kapital’e ilk olarak potansiyel bir dizi olarak sunuldu, ancak Kaplan, kitabın bir film olarak uyarlamanın daha iyi olacağını düşündü ve Forty Acres’i şirketinin ilk uzun metrajlı projesi yapmaya karar verdi. Film, Kaplan, Jay-Z ve Lassiter’ı yeniden bir araya getiriyor. Bu üçlü ABC’nin yakında yayınlanacak olan Women of the Movement dizisinin de arka planında yer alıyor.

Coker, şu anda Amazon’da televizyon için anlaşması olan eski bir gazetecidir, bu yüzden Forty Acres’i yayın devinin başarılı Marvel dizisi Luke Cage’in yaratıcısı, göstericisi ve baş yapımcısı olarak görev yaptığı Netflix’e taşımayı başardı. Uzun metrajlı filmleri arasında Creed II , Lowriders ve Amerikalı rapçi Notorious BIG’in biyografik filmi Notorious yer alıyor. Bunların yanı sıra Straight Outta Compton ve All Eyez on Me gibi biyografik filmler de yaptı. Coker ayrıca, Mark Wahlberg’in 2005 yapımı Four Brothers devam filmini Paramount için yazıyor ve yine aynı şirket için Gucci Mane’nin otobiyografisi Diary of a Trap God’ı uyarlayacak.

 

Bir yanıt yazın
You May Also Like