10. Blitz (Ölümcül Takip)

Polisleri hedef alan bir seri katili deşifre etmek ile görevlendirilen bir detektifin başından geçenleri anlatan 2011 yapımı filmin sloganı, “Polis katiline karşı katil polis”.

blitz

9. Cellular (Ölüm Hattı)

Kim Basinger ve Chris Evans ile başrolleri paylaşan  Jason Statham, çekimler sırasında Basinger’ı en büyük korkularından biri olan kemer ile tehdit etmiş, böylece neredeyse tüm ortak sahneleri tek seferde çekilmiş.

cellular-filmi

8. Hummingbird (Çılgın Joe)

Eski bir asker, şimdi ise evsiz ve asker kaçağı olan bir adam, Londra’nın suç mahallerinde başka bir kişinin kimliğine bürünmeyi umut ediyor ve bu süreçte intikama aç bir meleğe dönüşüyor. 2013 yapımı film, Steven Knight yönetmenliğinde.

cilgin-joe-film

7. The Bank Job (Banka İşi)

Aslen 1971’de Roger Donaldson tarafından yönetilen, Baker Sokağı Soygunu’undan esinlenerek tekrar beyazperdeye aktarılan 2008 yapımı İngiliz suç filminde Jason Statham, oyunculuk potansiyelini tam anlamı ile gösteriyor ve eleştirmenler tarafından dikkatleri üzerine çekiyor.

the-bank-job

6. The Expandables (Cehennem Melekleri)

Sylvester Stallone ile birlikte oyunculuk yeteneğini tam anlamı ile sergileyen Jason Statham, bu filmde sürdüğü motosikleti öyle beğenmiş ki, çekimler sona erdikten sonra satın almış. 2010 yapımı filmin yönetmenliğini de Stallone üstleniyor.

the-expendables

5. Snatch (Kapışma)

Yine bir Guy Ritchie yapımı olan 2000 yılına ait filmde Jason Statham, Brad Pitt ile harikalar yaratıyor. IMDB puanı 8.4 olan ve Top 250 listesinde 94’üncü sırayı kapan film, paha biçilemez bir elmasın peşindeki çetenin başından geçen trajikomik olayları ele alıyor.

snatch-film

4. Homefront (Sivil Cephe)

2013 yapımı filmde Statham, ailesi ile birlikte sakin bir kasabaya yerleşen eski bir ajanın, bir uyuşturucu satıcısı ile karşılaşmasının akabinden başından geçenleri anlatıyor.

homefront

3. Safe (Koruyucu)

Hafızasında paha biçilemez rakamsal bir kod taşıyan genç bir kız, Rus mafyası tarafından takibe alınıyor. Bu raddede de eski bir dövüşçü devreye giriyor ve onun yardımına koşuyor. 2012 yapımı film, Boaz Yakin tarafından yazıldı ve yönetildi.

safe-movie

2. The Transporter (Taşıyıcı)

Jason Statham’ın filmde canlandırdığı karakter Frank, kimliği bilinmeyen müşterilere paketler teslim etmek üzerine yaşamını kurmuş ve bundan çok iyi para kazanan biri iken bir gün teslim etmesi gereken özel bir paket yüzünden işler değişir. Filmde Statham, neredeyse hiç dublör kullanmamış ve tüm aksiyon sahnelerinde kendisi rol almış.

tasiyaci-film

1. Crank (Tetikçi)

Kalp atışları yavaşlarsa öldüren bir zehrin kendisine enjekte edildiğini anlayan profesyonel bir katil olan Chev Chelios’un hikayesi hem heyecan dolu, hem de eğlenceli. 2006 yapımı bu filmde de Jason Statham, tüm aksiyon sahnelerinde kendisi rol almış ve hiç dublör kullanmamış.

tetikci-filmi

1 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like