Önümüzdeki ay ABD’de Netflix’e girecek olan ve genellikle gözden kaçan lisanslı filmlerden biri de Jason Momoa’nin aksiyon gerilim filmi Braven’dir. Braven, 17 Aralık 2020’de Netflix’te olacak.

Jason Momoa, Braven filminde başrol oyuncusu olarak ‘Joe Braven’ karakterini canlandırıyor. Kendisi tehlikeli uyuşturucu kaçakçılarıyla uğraştığı sırada dünyanın ücra bir köşesinde ailesini savunmak isteyen bir bir ağaç kesicisini canlandırıyor.

Film hem eleştirmenler hem de izleyiciler arasında iyi bir puan aldı ve şu anda IMDb’de 6.0 ve Metacritic’te 61 puanı bulunuyor. Ancak film, hiçbir yerel (ABD) rakam bildirilmeden uluslararası alanda gişede 1 milyon dolara ulaşamayarak büyük gişe başarısızlığına uğradı.

Braven’ın dağıtımını Lionsgate yaptı ve yapımcılığını ise Saban Films üstlendi. Netflix ve Lionsgate’in birbirleriyle resmi bir iş anlaşması olmasa da, yıl boyunca platforma eklenen birçok Lionsgate filmi gördük.

Jason Momoa resimleri - Braven : Fotograf Jason Momoa - Beyazperde.com

Braven filminde başrol Jason Momoa’ya Garrett Dillahunt, Stephen Lang, Jill Wagner, Brendan Fletcher, Sala Baker ve Zahn McClarnon eşlik ediyor.

Filmin sadece Netflix ABD’de Aralık ayında yayınlanmasını beklememize rağmen, Unogs’ın yaptığı habere göre, şu anda İngiltere ve Japonya’da da filmin internet üzerinden yayınlandığı bildirildi.

WeGotThisCovered adlı site Braven’dan ‘unutulmuş’ bir film olarak bahsetti. Şimdiye kadar yayın devi Netflix, bu ay lisanslı aksiyon filmleriyle oldukça dolu görünüyor. Jessica Chastain’in başrol oynadığı Ava adlı filmin 7 Aralık’ta ve Trial9 filminin ise 8 Aralık’ta yayınlanması bekleniyor.

Henüz resmi olarak onaylanmasa da, Momoa hayranları için başka iyi haberler de var. RedanianIntelligence, Eylül ayında Netflix’in The Witcher’ın ön filmi için oyuncuya teklif götürmeyi düşündüğünü bildirdi.

 

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like