Hem Yakışıklılığıyla Hem de Oyunculuk Yeteneğiyle Adından Söz Ettiren Jared Leto’nun 15 Filmi

On parmağında on marifet olan Jared Leto, şarkıcı ve söz yazarı bir kişiliğinin yanı sıra aynı zamanda oyuncu bir kişiliğe de sahip. Oyunculuk yeteneği sayesinde birçok önemli ödülün de sahibi olan Leto, dünya çapında milyonlarca hayrana sahip. Eğer siz de Leto’yu beğeniyorsanız, bu listedeki filmlerini en yakın zamanda izleyin!

1. Suicide Squad (IMDb: 6,1/10)

Süper kahramanları izlemeye bayılan kesim için farklı bir bakış açısı getiren filmde, bu kez kötü süper kahramanların yaşadıklarına tanık oluyoruz! Devletin emriyle dünyanın en tehlikeli süper güçlere sahip kişileri hapisten çıkarılarak toplanır. Ekip toplanır ancak bir süre sonra devletin onları göreve başarısız olmaları için gönderdiğini fark ederler.

David Ayer’in yönetmen koltuğuna oturduğu filmde Jared Leto, Will Smith, Margot Robbie ve daha birçok önemli isim yer alıyor.

2. Sınırsızlar Kulübü (IMDb: 8/10)

Ron Woodroof isimli HIV taşıyıcısı olan, uyuşturucu bağımlısı bir adamın hayatından esinlenerek kurgulanan filmde, Ron’a 30 günlük ömrünün kaldığı söylenir. Öleceği güne hızla yaklaşan Ron, yasal onaylı tek ilaç yerine doğal ilaçlara başvurmaya karar verir. Doğal ilaçlar yasal değildir ancak Ron’da işe yaramaya başlamışlardır. Ancak Ron’un yasal olmayan bu ilaçlara başvurduğunu öğrenen ilaç firmaları ona savaş açar.

Matthew McConaughey, Jared Leto, Jennifer Garner gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmenliğini Jean-Marc Vallee yapıyor.

3. Dövüş Kulübü (IMDb: 8,8/10)

Sıradan bir sigorta memuru olan Jack, uykusuzluk hastalığı için terapi grubuna gitmektedir. Tanıştığı Tyler, onu Dövüş Kulübü ile tanıştırır. Bu kulübün ilk kuralı “Asla Dövüş Kulübü hakkında konuşma” Bu arada Tyler, Jack’in ulaşmak istediği tüm hedeflere ulaşmış biridir.

1999 yılında vizyona giren ve sinema tarihi için efsaneleşmiş filmlerden biri olan Dövüş Kulübü’nün oyuncu kadrosunda Brad Pitt, Edward Norton, Helena Bonham Carter, Jared Leto gibi isimler yer alıyor.

4. The Outsider (IMDb: 6,3/10)

Nick Lowell, İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra Japonya’da tutsak kalmış bir Amerikan askeridir. Lowell, karanlık işlere bulaşmış hücre arkadaşının da yardımıyla sonunda özgür kalır. Ancak Lowell’in karanlık yeraltı dünyasına borcunu ödemesi gerekmektedir.

Martin Zandvliet’in yönetmen koltuğunda oturduğu filmin oyuncu kadrosunda Jared Leto, Tadanobu Asano, Kippei Shiina, Shioli Kutsuna, Emile Hirsch gibi isimler yer alıyor.

5. Bir Rüya İçin Ağıt (IMDb: 8,3/10)

Uyuşturucu batağında olan Harry annesiyle birlikte yaşamaktadır ve annesi de tam bir televizyon bağımlısıdır. Harry’nin hayattaki tek amacı uyuşturucudur. Harry uyuşturucuyla uyuşurken, annesi de televizyondaki bir yarışma programıyla uyuşmaktadır. Harry’nin annesi bir gün yarışma programına çağrılır. Kadının tek derdi yarışmada giyeceği kırmızı elbisesinin ona olmasıdır, bu yüzden zayıflamaya başlar ve zayıflama haplarına bağımlı olur.

Film Darren Aronofsky tarafından yönetilmiş ve oyuncu kadrosunda da Jared Leto, Ellen Burstyn, Jennifer Connelly gibi isimler yer almıştır.

6. Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı (IMDb: 8,1/10)

İlk filmin çekildiği tarihten 30 yıl sonrasını konu alan Blade Runner 2049’da Los Angeles Polis Departmanı’nda görevli olan Memur K’nın Los Angeles halkını karmaşıklığa sürükleyecek olan bir sırrı ortaya çıkarması işleniyor. Oluşabilecek herhangi bir felaketin önlenmesi için de eski ödül avcısı Rick Deckard görevlendirilir.

Denis Villeneuve’un yönetmenliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Ryan Gosling, Jared Leto, Harrison Ford gibi isimler yer alıyor.

7. Amerikan Sapığı (IMDb:Ç 7,6/10)

Aileden zengin bir adam olan Patrick Bateman, yakışıklılığı sayesinde hem sosyal yaşamında hem de iş yaşamında oldukça avantajlıdır. Sıradan bir hayata sahipmiş gibi görünen Bateman’ın aslında karanlık bir tarafı da vardır. Bateman, insanları sebepsiz yere öldürmekten hoşlanan ve öldürdüğü insanların vücutlarından hatıra olarak aldığı parçaları evinde saklayan bir akıl hastasıdır.

2001’de vizyona giren filmin oyuncu kadrosunda Christian Bale, Jared Leto, Willem Dafeo gibi isimler yer alırken, yönetmen koltuğunda ise Mary Harron oturuyor.

8. Bay Hiçkimse (IMDb: 7,9/10)

Nemo, 2092 yılında yaşayan ve hayatta kalan son kişi olan 117 yaşında bir adamdır. Ölüm döşeğindeyken bir anda eski anıları aklına gelir ve anılarında bir tren istasyonunda olduğunu hatırlar. Tren kalkmak üzeredir; annesiyle mi gitmeli, yoksa babasıyla mı kalmalıdır? Bu karar Nemo’nun yaşayacağı sonsuz sayıda olasılığı doğurur.

Jaco van Dormael’in yönetmenliğini yaptığı filmin oyuncu kadrosunda Jared Leto, Sarah Polley, Diane Kruger gibi isimler yer alıyor.

9. Panik Odası (IMDb: 6,8/10)

Meg Altman, eşinden yeni boşanmıştır ve kocasından aldığı nafaka parasıyla kızıyla yaşamak için eski bir ev satın alır. Ev, normal evler gibi değildir; içerisinde özel bir oda vardır. Bu oda oldukça güvenli bir odadır, içerisinde evin her açısını görebilen kamera sistemi bile vardır. Meg ve kızı evlerine hırsız girmesiyle bu odaya sığınmak zorunda kalır.

Jodie Foster, Kristen Stewart, Forest Whitaker, Jared Leto’nun oyuncu kadrosunda bulunduğu filmin yönetmenliğini David Fincher yapıyor.

10. Büyük İskender (IMDb: 5,6/10)

Makedonya’nın efsanevi kralı Büyük İskender, tarihteki en önemli liderlerden biri olarak anılır. Tarihte bu kadar önemli bir yere sahip olmasının nedeni birçok devlet başarısına sahip olmasıdır. İskender’in cesareti, devlet yönetme becerisi ve orduları üzerindeki hakimiyeti efsanevi bir hal alır. Devlet yönetiminin yanı sıra aşk hayatıyla da dikkatleri üstüne çeker.

Biyografi filminin yönetmen koltuğunda Oliver Stone otururken, oyuncu kadrosunda ise Angelina Jolie, Colin Farrell, Val Kilmer, Jared Leto gibi isimler yer alıyor.

11. Savaş Tanrısı (IMDb: 7,6/10)

Yuri Orlov, ailesi ile henüz küçük yaştayken Amerika’ya göç etmek zorunda kalır. Hayatı bir anda değişir ve bir anda dünyaca tanınan bir silah taciri olur. Büyük ordulara ve diktatörlere silah satmaya başlar. Bu işte kardeşi Vitaly de onun ortağıdır. Bir süre sonra Vitaly karanlık işleri bırakır. Yuri ise asla vazgeçmez ve hatta gönlünce göre bir aile bile kurar. Ancak ailesi onun bu işi yaptığını bilmez.

Nicolas Cage, Ethan Hawke, Jared Leto gibi isimlerin oyuncu kadrosunda yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda ise Andrew Niccol oturuyor.

12. Aklım Karıştı (IMDb: 7,4/10)

Susanna Kaysen, intihar girişiminde bulunmuş ve kişilik bölünmesi yaşayan genç bir yazar adayıdır. Yaşanılan kötü olaylardan sonra psikolojik tedavi görmek için Claymoore adlı psikiyatri kliniğine yatırılır.

1999 yapımı filmin oyuncu kadrosunda Winona Ryder, Elisabeth Moss, Jared Leto, Angelina Jolie gibi isimler yer alırken yönetmen koltuğunda ise James Mangold oturuyor.

13. İnce Kırmızı Hat (IMDb: 7,6/10)

İkinci Dünya Savaşı sırasında, Pasifik adalarında Japonların ilerlemelerini durdurmak için çabalayan bir grup Amerikalı asker, acı dolu savaş ortamıyla birlikte kendilerini keşfeder, değişirler ve oldukça acı çekerler.

1998 yapımı filmin yönetmenliğini Terrence Malick üstlenirken, oyuncu kadrosunda ise Sean Penn, Jim Caviezel, Nick Nolte ve Jared Leto gibi isimler yer alıyor.

14. Gerçek Efsaneler (IMDb: 5,5/10)

New England’da bir kolejde uzun süre önce tuhaf olaylar yaşanmıştır. Bu olaylardan biri de söylentiye göre hocalardan birinin cinnet geçirip önce öğrencilerini, sonra da kendini öldürdüğüdür. Okulda bir hocanın şehir efsanelerini bir ders konusu olarak işlemesinden sonra bu tuhaf olaylar ve cinayetler tekrar başlar.

Yönetmen Jamie Blanks’in yönettiği korku filminin başrollerini Alicia Witt, Jared Leto, Joshua Jackson ve Rebecca Gayheart paylaşıyor.

15. Yalnız Kalpler (IMDb: 6,5/10)

Martha Beck ve Raymond Fernandez 1950’lerde oldukça ünlenmiş iki katildir. Bu ikilinin aslında silahları oldukça basittir: Gazeteye kişisel ilan veriyor, ilana cevap veren terkedilmiş dul kadınlara ilk olarak Ray, kendisini çekici Latin aşığı olarak tanıtıyordu. Ray, tuzağına düşen kişilerin hem paralarını alıyor, hem de öldürüyordu. Ray’in hayatının dönüm noktası ise Martha ile tanışıp, ona aşık olmasıdır.

Salma Hayek, Jared Leto, John Travolta gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Todd Robinson oturuyor.