Netflix dünya çapında arşivini genişletmeye devam ederken, platformun gittikçe daha heyecan verici orijinallerini tüm aboneler heyecanla bekliyor. 2021’de görmekten çok heyecan duyduğumuz bir orijinal olan ve Ching Nakamura’dan Gunjo mangasına dayanan Japon filmi Ride or Die, Nisan ayında Netflix’te yayınlanacak.

 Netflix’in Japonca orijinal içerikleri Forest of Love ve Alice in Borderland ve The Naked Director gibi yüksek kaliteli film ve diziler de dahil olmak üzere son birkaç yılda yükselişte. Bu nedenle, yakında çıkacak olan Netflix orijinal filmi Ride or Die için de beklentiler epek yüksek.

 Ride or Die, Ryuichi Hiroki tarafından yönetilen yeni bir Japon Netflix Orijinal LGBT psikolojik gerilim filmidir. Orijinal filmin senaryosu, senaryoyu yazar Ching Nakamura’nın manga Gunjō’ya dayandıran Nami Sakkawa tarafından yazıldı.

Ride or Die filmi iki kadına odaklanıyor: Rei Nagasawa (Mika Ninagawa’nın Helter Skelter, Norwegian Wood ve Titan filmlerindeki rolleriyle tanınan moda tasarımcısı, model ve aktris olan Kiko Mizuhara tarafından canlandırılıyor) ve Nanae Shinoda (Rock grubu Gesu no Kiwami Otome’de davulcu olan Honami Sato tarafından canlandırılıyor). Rei, Nanae’ye liseden beri aşık olan bir lezbiyen, Nanae ise kocasından aile içi şiddete maruz kalan taciz edici bir evde mahsur kalan bir kadındır. Rei, Nanae’nin kocasını onun için öldürür, bu da Nanae’yi arkadaşının neler yapabileceğinden korkarken, Rei’nin Nanae’yi korumak için her şeyi yapma kararlılığını güçlendirir.

Netflix Japonya tarafından hafta sonu Twitter’da yayınlanan filmin ilk görselleri Mizuhara’nın yan profilini öne çıkarıyor, başka birinin elleri saçına uzanıyor ve film hakkında çok az detay veren ancak iki aşık kadının trajik gerilim film tonunu belirleyen minimal bir görsel oluşturuyor. Side Job ve The Egoists gibi filmlerle tanınan Ryuichi Hiroki’nin yönettiği film, başarılı bir yönetmenin ellerinden çıktı. Filmin jenarik müzikleri de Haruomi Hosono tarafından yapıldı.

Peki Ride or Die ne zaman Netflix’te yayınlanacak? Filmin tanıtım fragmanının yayınlanması sayesinde artık Ride or Die’ın 15 Nisan 2021 Perşembe günü Netflix’e geleceğini doğrulayabiliriz. Netflix orijinal filmi, tüm dünyada Netflix’te yayınlanacak ve ayrıca Japonya’da da izlenebilecek.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like