Bazı hikayeler sonsuza dek bizimle kalır ve hiç şüphe yok ki ‘ Pretty Guardian Sailor Moon’ da onlardan biri. Naoko Takeuchi tarafından yaratılan ve ilk kez Aralık 1991’de Kodansha’nın manga dergisi Nakayosi’de seri üretimi yapılan the Sailor Moon ve the Sailor Guardians’ın aşk ve adalet için savaşan hikayeleri tüm dünyadaki izleyicileri büyüledi.

90’lı yıllarda 40’tan fazla ülkede yayınlanan popüler bir TV dizisinden, dünya çapında orijinal manganın 30 milyondan fazla satılan kopyasına kadar, ‘Pretty Guardian Sailor Moon’ kendini başka hiçbir şeye benzemeyen ikonik bir karakter olarak kanıtladı ve dünya çapında sadık bir hayran kitlesine sahip oldu.

Netflix, son derece popüler olan ‘Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie’ Bölüm 1 ve Bölüm 2’nin son bölümünün 3 Haziran 2021’de dünya çapında prömiyerini yapacağını açıkladı.

Pretty Guardian Sailor Moon Eternal’ın Netflix tarafından yazılan konusu ise şöyle: Tam bir güneş tutulmasından sonra Dünya’yı karanlık bir güç kapladığında dağınık Denizci Muhafızları, ışığı dünyaya geri getirmek için yeniden birleşmek zorundadır.

Netflix İçerik Edinme Müdürü Ema Hirayama, “Dünyadaki pek çok kişi gibi ben de anime aşkımın izinden yürümeye başladığımda ‘Pretty Guardian Sailor Moon’u izledim. “Aşk ve adaletle ilgili bu karakterlerin ve hikayelerin hala dünya çapında pek çok hayranın kalbine dokunması şaşırtıcı değil” dedi. ” ‘Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie’nin  geniş anime listemize katılması ve bu inanılmaz hikayeyi dünyanın dört bir yanındaki hayranlarla paylaşmak Netflix’te hepimiz için bir hayalin gerçekleşmesi olacak.”

Gelecek filmlerin teması ‘Dreams’ olacak. Orijinal popüler manga serisinin ‘Dream Arc’ından uyarlanan hikaye, Sailor Guardians’ın hem genç kızlar hem de Sailor Guardians olarak büyümesinin yanı sıra Chibi-Usa ve Helios’un zayıf ilk aşkıyla ilgili olacak.

Naoko Takeuchi’nin uzun süreli editörü Fumio Osano’dan, ‘Pretty Guardian Sailor Moon’un uzun soluklu tarihinin bu güzel yolcuğu hakkında ettiği birkaç söz bulunuyor. Comic IP Geliştirme Ekibi (Kodansha) Genel Yayın Yönetmeni Fumio Osano yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Ocak ve Şubat 2021’deki Japonya’daki ilk çıkışından bu yana ‘Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie’yi dünyanın her yerinden insanlara sunmayı uzun zamandır bekliyoruz. Bugün, bu filmleri Netflix aracılığıyla hayranlarımızla buluşturmanın heyecanını yaşıyoruz. Bu zorlu zamanların ortasında, izleyicilerin aşk ve adalet hakkındaki bu hikayeyi izleyerek cesaret ve umut hissetmesi en büyük mutluluğumuz olacak.”

 

İşte filmin fragmanı:

Bir yanıt yazın
You May Also Like