in

İspanyol Korku Filmi The Wasteland, Netflix’te Yayında

Netflix ve İspanya ortaklığının son ürünü The Wasteland (El Paramo), hem dönem filmi hem de korku filmi olmasıyla öne çıkıyor. Platformda yayınlanan film, hızlıca trend listelerinin basamaklarını tırmanmaya başladı. Hafta sonu için nefes kesici bir korku filmi arayanlar varsa fragmanı izleyerek biraz daha fikir sahibi olmak mümkün olabilir.

19. yüzyıl, İspanya ve bir canavar

19. yüzyılda İspanya’da geçen The Wasteland, eski bir canavar hakkında küçük bir köyde dilden dile dolaşan bir hikâyeyi merkezine alıyor. Sıradan bir insanın kaçması neredeyse imkansız olan bu canavar, korkuyla besleniyor. Çaresiz durumda olan filmin kahramanları Diego ve annesi, her şeye rağmen bu lanetten kaçmak ve onlara yoldaş olan kızı kurtarmak için ne yapabileceklerini bulmaya çalışıyorlar. Tabii ki de hiç korkmadan.

Lucia’yı oynayan Imma Cuesta, Salvador’u oynayan Roberto Alamo, Hombre de la Barca’yı oynayan Victor Benjume, Diego’yu oynayan Asier Flores ve Juana’yı oynayan Alejandra Howard, filmin kadrosunda öne çıkan isimler arasında yer alıyor. Projenin yönetmenliğini ve senaristliğini ise David Casademunt üstleniyor.

Korku türü, özellikle dönem filmleriyle birleştiğinde ortaya oldukça heyecan verici filmler çıkabiliyor. The Witch, The Lighthouse ve The Awakening, son yıllarda bu ikiliyi bir araya getirerek ekran başındaki izleyicilere korku dolu anlar yaşatmayı başarmış filmlere verilebilecek örnekler arasında yer alıyor. İspanya, Netflix’in son yıllarda en çok içerik üretmeyi sevdiği ülkelerden bir tanesi. Özellikle psikolojik gerilim türünde birbirinden güzel işleri seyircilerle buluşturan bu işbirliği, uzun yıllar boyunca da üretime devam edecek gibi duruyor.

Written by Arda Ilgaz

Bir cevap yazın

Netflix’in Yeni Bilimkurgu Dizisi: “Chosen” 27 Ocak’ta Yayınlanıyor

Netflix’te Mutlaka İzlemeniz Gereken 5 Dövüş Sanatları Filmi