HBO imzalı Game of Thrones yan dizisi House of the Dragon’un çekimleri sona erdi. Heyecan verici haber, Game of Thrones ve House of the Dragon’un uyarlandığı Buz ve Ateşin Şarkısı’nın yazarı George R.R. Martin’den geldi. Haberi blogunda duyuran usta yazar, birkaç bölümü ana hatlarıyla izlediğini ve onları sevdiğini belirtti.

Martin, House of the Dragon’un post prodüksiyon etabına yeni girdiğini ve de yayınlanmaya hazır olmadan önce yapılması gereken bir sürü iş olduğunun da altını çizdi: “Ama senaryo, yönetmenlik, ve oyunculuklar harika görünüyor. Umarım onları benim kadar seversiniz. Şapkamı, dizinin yaratıcısı Ryan J. Condal, Miguel Sapochnik ve ekibi, ayrıca muhteşem kadromuz için kaldırıyorum.”

HBO, House of the Dragon için bir yayın tarihi açıklamadı. Ancak şirketin, bu yılın içeriklerine yönelik yayınladığı tanıtım fragmanında dizinin yer alması, dizinin kısa bir süre içerisinde izleyicilerle buluşacağının resmi bir onayı olarak görülüyor. Beklentiler ise, bu yılın üçüncü çeyreğini işaret ediyor.

Senaryosunu Ryan J. Condal ve Charmine De Grate ikilisinin kaleme aldığı dizinin ilk sezonunda Greg Yainates, Clare Kilner, Miguel Sapochnik ve Geeta V. Patel gibi isimler yönetmenlik koltuğuna geçecek. Ayrıca dizide inanılmaz bir kadro da bizleri bekliyor: King Viserys Targaryen rolünde Paddy Considine, Alicent Hightower rolünde Olivica Cooke, Princess Rhaenyra Targaryen rolünde Emma D’Arcy, Prince Daemon Targaryen rolünde Matt Smith, Princess Rhaenys Velaryon rolünde Eve Best ve Lord Corlys Velaryon rolünde Steve Tousaaint yer alacak.

 

Bir cevap yazın
You May Also Like