Online izleme platformundan biri olan HBO Max, önemli dizi ve filmlerle izleyicilerin karşısına çıkıyor. Başarılı yapımları yayınlayan platform, seyircilerden tam not almayı başarıyor. İşte onlardan biri de Station Eleven. Mini bir dizi tercih edecekler için iyi bir alternatif oluşturuyor. 

HBO Max henüz Türkiye’ye giriş yapamadı. Ancak yabancı kanallar üzerinden izleyebilmek mümkün. Ayrıca şirket, bu yıl Türkiye’de de hizmet vereceğini açıkladı. Şimdiden bu platformda dizi ve film biriktirmek güzel olur, diye düşünüyorum.

Ölümcül ve son derece bulaşıcı bir gribin hemen ardından geçen kıyamet sonrası bir HBO Max mini dizisi olan Station Eleven, gerçek bir salgın sırasında çekildi. Üretilen ve yayınlanan kurgusal bir salgın hakkında bir gösteri için oldukça iddialı. İstasyon On Bir her şey hakkında bir gösteri.

Birden fazla şeyi bir arada sunan Station Eleven

En başından beri, bu büyük hırsları net bir şekilde ortaya koyan bir gösteri. Shakespeare’i bir anlatı ve çerçeveleme aracı olarak açıkça kullanan ama aynı zamanda kendisini büyük bir edebi kanonun merkezine yerleştirme cesaretine sahip.

Üç bölüm derinliğinde, pek çok şey anlatmak mümkün olabilir. Belki de farkında olmadan dizi başlangıcı sıkıcı gelebilir. Ancak sonrasında ne kadar sürükleyici bir yapım olduğunu görebilirsiniz.

Dizinin kısaca konusu

Statoin Eleven, sadece 10 bölümden oluşan mini bir dizi. Ancak dizi verdikleriyle 10 bölümü kalıbına sığdırmış. 16 Aralık 2021 yılında başlayan İstasyon 11, 13 Ocak 2022’de son bölümüyle bitti.

Şovun ana karakterlerinden biri olan Jeevan, bir çizgi romana takıntılı bir çocuk oyuncu olan Kirsten’e bakıyor. Pandemi sonrası dünyada seyahat ederken her yere yanında taşıdığı bir çizgi roman.

Ana üslerine geri döndükten sonra Kirsten, çizgi romanı karda düşürdüğünü fark eder. Hayal kırıklığına uğrayan, bunun neden önemli olduğunu tam olarak anlayamayan Jeevan, onu geri almak için öfkeyle vahşi doğaya geri döner. Arama sırasında, bir kurt ona saldırır ve onu ağır şekilde yaralar. 

Sıfırın altındaki aşırı soğukta hayatta kalma mücadelesi vererek elleri ve dizleri üzerinde emeklerken, karda gömülü bir çizgi romana rastlar…

Bir cevap yazın
You May Also Like