Mart ayında henüz açıklanmayan bir tarihte HBO MAX üzerinden yayınlanması planlanan Our Flag Means Death için tanıtım fragmanı yayınlandı. Dizi, on sekizinci yüzyılda üst sınıf hayatını geride bırakan asilzade Stede Bonnet’in (Rhys Darby)’nin en büyük hayalini gerçekleştirmek ve korsan olmak için çıktığı serüveni merkezine alıyor. Eşini ve ailesini bırakıp daha önce hiç tanımadığı donanımsız bir mürettabat ile yola çıkan Bonnet, “Hayallerinin peşinden git.” tavsiyesini oldukça yanlış anlamış gibi görünüyor.

https://www.youtube.com/watch?v=YpgAhTP6ElA

Bayrağımız ölüm demektir!

Flight of the Conchords’un yıldızı Darby ve sık sık birlikte çalıştığı ve baş yapımcı Taika Waititi’nin yanı sıra Leslie Jones, Fred Armisen, Kristian Nairn ve Nathan Foad gibi yıldızlar dizinin kadrosunda yer alıyor. Yapım, daha önce Flight of the Conchords, What We Do in the Shadows ve Hunt for the Wilderpeople gibi projelerde birlikte çalışan Waititi ve Darby arasındaki sıkı işbirliğinin son ürünü olarak öne çıkıyor. Ayrıca Waititi’nin başrolün ve baş yapımcılığın yanı sıra ilk bölümün de yönetmenliğini üstleneceğini de belirtmekte fayda var. Zira kendisi Jojo Rabbit, Thor: Ragnarok, What We Do in the Shadows ve Hunt for the Wilderpeople gibi filmlerle son dönemin dikkat çeken yönetmenleri arasında yer alıyor.

Son olarak, yapımcı David Jenkins’in izleyicilere önemli bir tavsiyesi var: “Diziyi alışılmış bir aksiyon dizisi ya da bir korsan dizisi yerine “garip bir ortamda iş yeri dizisi” olarak beklemeniz en doğrusu olacaktır.” Böyle bir türü daha önce hiç duymadığımız bir gerçek ama The Office için “normal bir ortamda geçen garip bir iş yeri dizisi” yorumunu yapabiliriz. Bir gemide geçen The Office benzeri bir dizi, oldukça tahmin edilemez bir şeyle karşı karşıya olduğumuz anlamına geliyor.

 

Bir yanıt yazın
You May Also Like