in

HBO Max Dizisi Peacemaker, İkinci Sezon Onayı Aldı

İlk sezonun arkasındaki isim James Gunn, John Cena ile birlikte yeni sezonun müjdesini verdi! Gunn, ikinci sezonun da yönetmenliğini ve senaristliğini üstlenecek.

Peacemaker dizisi ne anlatıyor?

Peacemaker, filmde John Cena’nın canlandırdığı Peacemaker karakterine odaklanıyor. HBO Max orijinali, aynı zamanda son yıllarda Invincible ve The Boys gibi örnekleriyle popülaritesi artan anti-kahraman hikâyelerinin son örneği niteliğinde.

Başroldeki Cena’ya, Steve Agee, Danielle Brooks, Robert Patrick, Jennifer Holland, Chukwudi Iwuji ve Freddie Stroma gisi isimler eşlik ediyor. Ayrıca Cena gibi hem Agee hem de Holland’ın karakterleri daha önce The Suicide Squad filminde yer almıştı.

John Cena, yoluna çıkan herkesle sorunu olan bir süper kahraman ya da daha doğru bir deyimle anti-kahraman olan Peacemaker rolünü tekrarlıyor. The Suicide Squad filminde, uzak bir adada bir uzaylı tehdidiyle savaşan uyumsuz bir gruba katılmak için hapisten kaçırılan karakter, yoldaşlarına  ihanet eden ama buna rağmen nefret etmeyi sevdiğimiz bir karakter olmasıyla öne çıkıyordu. Dizinin başında ise Peacemaker, filmde yaşananlar sonrası hızla gelişen yeni ve bir gizli operasyon görevine zorlanıyor ancak bu sefer yalnızca “kendi kuralları” geçerli.

Bilindiği üzere James Gunn, Guardians of the Galaxy filmi sonrası hakkındaki iddialar sebebiyle bir süre sektörden uzak kalmıştı. Hayranlarının geri dönüşünü merakla beklediği Gunn, nefes kesen The Suicide Squad filmiyle süper kahraman yapımlarının ona ne kadar ihtiyacı olduğunu kanıtlamıştı. Film sonrası hız kesmeyen yönetmenin son harikası Peacemaker, eleştirmenleri ve seyircileri büyük ölçüde tatmin etmiş durumda.

Written by Arda Ilgaz

22 yaşında, izmirli. bilkent üniversitesi'nde okuyor. trendlere, sinemaya ve spora tutkulu bir mühendis. paul thomas anderson hayranı. dijital platformlar için heyecanlı ama sinema salonlarının önemini kaybetmesinden korkuyor.

Bir cevap yazın

Catching Killers Dizisinin 2. Sezonu Netflix’te Yayınlandı

How I Met Your Father Dizisinin 2. Sezonu Onaylandı