in

HBO’da Game of Thrones’un Üç Yan Dizisinin Daha Geliştirildiği Açıklandı

HBO, efsanevi dizide yaşananlardan önce Westeros’un tarihini konu alan üç Game of Thrones prequel serisinin geliştirildiğini duyurdu.

HBO, George RR Martin’in A Song of Ice and Fire romanlarına dayanan bir efsane olan Game of Thrones’a prequel olarak hizmet verecek üç yeni seriyi duyurdu. Dizi 2019’da sona erdikten sonra HBO, Westeros’u yeniden ziyaret etmeye hevesli görünüyor. Tales of Dunk & Egg, diziden 90 yıl önce geçecek ve bir gün Kral Aegon V Targaryen olacak olan şövalye Sör Duncan the Tall ve onun ağabeyini takip edecek. Başlıksız bir animasyon dizisi ise Game of Thrones’un tonunu yansıtacak fakat içeriği hakkında şu anda pek fazla bilgi yer almıyor.

Yapılacak olan yan serilerin arasında House Targaryen prequel dizisi House of the Dragon yer alıyor. Game of Thrones’tan 300 yıl önce geçen Orta Çağ draması, bir ejderhanın işaret ettiği kötü şöhretli evin Westeros’u fethetmeye nasıl geldiğini anlatacak. House of the Dragon’da Paddy Considine, Emma D’Arcy ve Matt Smith, Daenerys Targaryen’in atalarını oynayacak ve Nisan 2021’de çekime başladığında prodüksiyona giren ilk yan dizi olacak.

Variety’nin yaptığı habere göre, Game of Thrones TV evrenini genişletmek için üç dizinin daha onaylandığını bildirdi. 9 VoyagesFlea Bottom, ve 10,000 Game of Thrones’tan önce gerçekleşecek. 9 Voyages veya Sea Snake, aynı takma adla gemisinde Deniz Yılanı olarak da bilinen Lord Corlys Velaryon’u takip edecek.  9 Voyages serisi, Corlys Velaryon tarafından Sea Snake gemisinde Pentos, Dragonstone, Westeros, Lys, Tyrosh, and Myr. gibi yerlere yapılan büyük seferleri gözler önüne serecek.

“Flea Bottom” dizisi, “Game of Thrones”un ilk dört sezonunda gösterilen King’s Landing’deki en yoksul gecekondu bölgesini anlatıyor. “10.000 Gemi” projesine gelince, dizide “Second Spice War’da Valyrian Özgür Kalesi tarafından yenilgiye uğratıldıktan sonra Essos’tan Dorne’a giden savaşçı kraliçe Prenses Nymeria ve hayatta kalan Rhoynars üyeleri tarafından yapılan yolculuğu gözler önüne serilecek.

Bu üç proje fikri, HBO’daki çalışmalardaki tek “Game of Thrones” prequel’leri değil. HBO, orijinal diziden 300 yıl önce geçen bir prequel olan “House of the Dragon”ı çoktan duyurmuştu. Bu dizi, Targaryen Hanesi’nin hikayesini anlatacak.

Written by Aleyna Yiğit

Bir cevap yazın

Lena Headey, Zak Penn’in Spectrum-AMC Networks Bilim Kurgu Dizisi ‘Beacon 23’de Başrol Oynayacak

‘Fargo’ Dizisinin Yaratıcısı Noah Hawley, 5. Sezonu Yapacaklarını Fakat Bu Yıl Gelmeyeceğini Söyledi