in

HBO, ‘Game of Thrones’ Prequel Serisi ‘House of the Dragon’ın İlk Resmi Görüntülerini Yayınladı

HBO’da yayınlanacak olan Game of Thrones prequel dizisi “House of the Dragon” için ilk resmi fotoğraflar yayınlandı.

House of the Dragon“, “Game of Thrones”da yaşanan olaylardan birkaç yüz yıl önce geçiyor ve Targaryen Hanesi’nin ve “Ejderhaların Dansı” olarak bilinen Targaryen iç savaşının hikayesini anlatıyor. Dizinin oyuncu kadrosu arasında Paddy Considine, Olivia Cooke, Emma D’Arcy, Matt Smith, Steve Toussaint, Rhys Ifans, Eve Best, Sonoya Mizuno ve Fabien Frankel yer alıyor.

HBO tarafından yayınlanan fotoğraflarda Prenses Rhaenyra Targaryen rolünde D’Arcy ve Prens Daemon Targaryen rolünde Smith; Lord Corlys Velaryon rolünde Toussaint; ve Alicent Hightower rolünde Cooke ve Otto Hightower rolünde Ifans görülüyor.

Yayınlanan fotoğraflara aşağıdan göz atabilirsiniz.

HBO, “House of the Dragon” için 2022’de çıkış yapacak şekilde 10 bölümlük bir sipariş verdi. Yapımın başlangıcı 26 Nisan’da duyuruldu. House of Dragon, George RR Martin’in “Fire & Blood” kitabına dayanıyor. Martin kısa süre önce HBO ve HBO Max için içerik oluşturmak üzere beş yıllık bir proje anlaşması imzalamıştı.

Miguel Sapochnik ve Ryan Condal, dizide ortak showrunner olarak görev yapacaklar ve ayrıca Martin ve Vince Gerardis ile birlikte yönetici yapımcı olarak görev yapacaklar. Martin ve Condal, diziyi birlikte yarattı. Sara Lee Hess aynı zamanda yazar ve yönetici yapımcı olarak görev yapacak. Ron Schmidt ayrıca dizinin yönetici yapımcılığını üstlenecek. Sapochnik pilot ve ek bölümleri yönetecek. Clare Kilner ve Geeta V. Patel, yönetmenliğini ve yardımcı yapımcılığını Greg Yaitanes ile birlikte yapacaklar.

Geçtiğimiz haftalarda HBO ve HBO Max’teki çalışmalarda “Game of Thrones” evreninde çok sayıda programın yer aldığı ortaya çıktı. Bunların arasında Martin’in “Tales of Dunk and Egg” romanından bir dizi uyarlaması bulunuyor. Martin, tüm projelerde yönetici yapımcı olarak yer alıyor. Martin aynı zamanda her ikisi de şuanda geliştirilme aşamasında olan HBO’nun Nnedi Okorafor’un “Who Fears Death” ve Roger Zelazny’nin “Roadmarks”ının planlanan uyarlamalarının da yürütücü yapımcılığını yapıyor.

 

Lazy loaded image

Lazy loaded image

Lazy loaded image

 

Written by Aleyna Yiğit

Bir cevap yazın

‘Emily in Paris’ Yaratıcısı, Emily’nin 2. Sezonda Fransız Kültürünü Daha Çok Benimseyeceğini Söyledi

Ali Wong, Amazon’un ‘Paper Girls’ Adlı Dizisinin Kadrosuna Katılıyor