Netflix Orijinal dizisi Haunted, dünya çapında Netflix’e üçüncü sezon için geri dönüyor. Dizinin yeni sezonu 14 Mayıs 2021’de dünya genelinde yayınlanmaya başlayacak.

Netflix’te yayınlanan Haunted dizisinin formatına aşina olmayanlar için öncelikle ek bir bilgi vererek başlayalım. Haunted’ın her bir bölümü dünyanın her yerinden farklı insanlar tarafından anlatılan yeni bir hikaye etrafında dönüyor. Bu hikayeler ise gerçek hayatta yaşanan korku temalı olaylardır. Her bölüm, söz konusu doğaüstü / korku deneyiminin kurbanlarını gösteriyor. Dizide yer alan kurbanların tüyler ürpertici olayları ise canlandırma yoluyla izleyicilere aktarılıyor. Bu anlamda Haunted’ın sıradan bir belgesel formatına sahip olmadığını söyleyebiliriz.

İnsanların başlarından geçen korku dolu hikayelerinin anlatıldığı Haunted’ın 1.sezonu 19 Ekim 2018’de, 2. sezonu ise bir yıl sonra Ekim 2019’da yayınlandı. Dizinin geleneksel olarak her Ekim ayında Netflix’te yeni sezonlarının yayınlanması o ayın Cadılar Bayramı sezonu olması nedeniyle kulağa oldukça mantıklı geliyor.

Toplamda 6 bölümden oluşması beklenen 3. sezon, 14 Mayıs 2021’de tüm dünyada yayınlanacak.

Peki Haunted 3. sezondan neler bekleyebiliriz? Dizi yine aynı temaya sahip olacak fakat bu sefer yeni kötü karakterlerle dolu olacak.

Fragman, hikayelerden birinin şeytani bir tarikat etrafında döneceğini, bir başkasının duman gibi görünen şeyle, şeytan kediyle, ölü bir uşakla ve halkadaki kızla (?) karşı karşıya olacağını ortaya koyuyor.

Beklediğimizden çok daha erken gelecek yeni bir sezona ek olarak, dizi sadece birkaç hafta önce 31 Mart 2021 tarihinde Netflix’te yayınlanan Latin Amerika dizisiyle İngiliz dizisinin ötesine geçen bir dizi Netflix Orijinal reality dizisinden biridir.

Dizinin doğası gereği, yayınlanmasından bu yana kesinlikle çok fazla tartışmaya neden oldu. Aşırı abartılı hikayeler ve düpedüz uydurma iddiaları tartışılır, ancak nihayetinde tüm bu söylenenler birer söylenti olarak yer alıyor.

 

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like