in

Hasret bitti: Merakla beklenen Netflix dizisi Stranger Things 4. sezonu yayınlandı

Sıkı Tutunun: Stranger Things Sezon Finali Yayında!

Yaklaşık 3. Sezon boyunca izleyicisinden uzak kalan Stranger Things, geri dönüyor. Geçtiğimiz ay içinde Netflix tarafından paylaşılan fragman Stranger hayranlarını heyecanlandırmıştı. Bu sefer bir değişikliğe giden ABD yapımı dizi, 27 Mayıs tarihi itibarıyla 1. kısımı yayına aldı.

Stranger Things 4. sezon 1. kısım, 27 Mayıs 2022 tarihinde Netflix üzerinde yayına girerken, Stranger Things 4. sezon 2. kısım ise, 1 Temmuz’dan itibaren izleyicilerle buluşacak. Fragmana göz attığımızda yeni maceraların bizleri beklediğini ve heyecanının kaldığı yerden devam ettiğini görüyoruz.

3 sene kendini unutturan Stranger Things, 4. sezonuyla birlikte izleyiciye “beklediğimize değdi” yorumunu yaptırıyor. Online dizi ve film platformu Netflix’in en çok izlenen yapıtlarından biri olan Stranger Things hakkında daha fazlasını duymaya hazır mısınız?

Kaynak: Netflix

Stranger Things 4. sezon ve daha fazlası

Hareketli dostlukların ve kusursuz komedinin beraber yaşandığı 4. sezon 1. kısım, şimdiye kadarki en karanlık anlardan bazılarını ekrana getiriyor. 3. sezon, kutuplaşan bir 2. sezondan sonra olağanüstü bir dönüş olmuştu. Kusursuz Starcourt Mall, Lucas’ın küstah küçük kız kardeşi Erica, Slurpee-chugging Alexei ortamlar ve arkadaşlıklar, sezonun ana planını mükemmel bir şekilde ele alıyor.

Stranger Things 4. sezon, kasvetli ve korku günlerine geri dönüş olarak karşımıza çıkıyor. Bu yüzden Stranger Things en iyi hit derlemesi gibi geldiğini söyleyelim.

Stranger Things’in oyunun sonuna doğru geldikçe tüm olaylar daha da netlik kazanıyor. Upside Down’ın derinliklerinden bugüne kadarki en büyük kötülükleri çıkardığına dair bir his var. 4. sezon, aşırı risklerin bir arada olduğu ve aksiyonun tavan yaptığı bir görsel şölen oluşturuyor. 

Nihayetinde 80’lerin nostaljisinde, isteyebileceğiniz en karizmatik oyuncu kadrosuna sahip bir diziden bahsediyoruz. Bu dizi gerçek hayattaki acılardan kaynaklanan zorlu anların ve entrikaların tatlı noktasında çarpışıyor.

Kaynak: Netflix

Stranger Things 4. sezon kısa bir spoiler

4. Sezon, dünyanın dört bir yanına dağılmış çekirdek Stranger Things ekibiyle başlıyor. Dünyayı kurtarırken öldüğü sanılan Hopper, Ruslar tarafından esir tutuluyor. Joyce, Will, Jonathan ve El California’ya taşındılar.

Indiana, Hawkins’te, 1950’lerde evlerinde öldürülen Hawkins merkezli bir aile olan Creels merkezli yeni bir dizi tehdit ortaya çıkıyor. Creels’in ürkütücü malikanesi, çeşitli tatmin edici şekillerde gösterinin merkezi gizemine bağlı.

Kaliforniya ekibi, zavallı, güçsüz El’in (Millie Bobby Brown) Golden West’e Hoosier Eyaletinde olduğundan daha fazla uymadığını keşfeden Mike’tan (Finn Wolfhard) bir bahar tatili ziyareti alıyor. Bu sırada Angela adında kendini beğenmiş bir sarışın, yeni çocuğu yakalamaya çalışıyor.

Hawkins tarafında ise, ürkütücü cinayetlerin kasabaya musallat olduğu görülüyor. Nancy Drew-esque gizemi çözme girişimleri sağlam olarak duruyor.

Stranger Things 3. sezon ne zaman çıktı?

Dizinin 3. Sezonu 4 Temmuz 2019 yılında yayına başlamıştı. Ardından Stranger Things 4. sezon için neredeyse 3 yıl bekletti.

Stranger Things 5 sezon olacak mı?

Dizinin son serisi olacağı söylenen 5. sezonun çalışmaları çoktan başladı. Tahminlere göre Stranger Things 4. sezonun ardından beşincisi 1-1,5 yıl içinde izleyicilerle buluşabilir.

Written by Sena Konakçı

Bir cevap yazın

Netflix, Space Force Dizisinin 2. Sezonunu Yayınladı

Yazın gelmesiyle birlikte Netflix, yine dopdolu yine heyecanlı: İşte Haziran ayında yayınlanacak olan belgesel, dizi ve filmler…