in

Guillermo Del Toro İmzalı Netflix Filmi Pinocchio’ya İlk Bakış

Seslendirme kadrosunda Ewan McGregor, David Bradley, Gregory Mann, Finn Wolfhard, Cate Blanchett, John Turturro, Ron Perlman, Tim Blake Nelson, Burn Gorman, Christoph Waltz ve Tilda Swinton gibi yıldız isimlerin yer aldığı Guillermo Del Toro imzalı Netflix fimi Pinocchio’dan ilk tanıtım fragmanı yayınlandı. Netflix’te yayınlanacak olan filmin yayın tarihi Aralık 2022 olarak planlanıyor.

Fragmanın açılışında “Size bir hikâye anlatmak istiyorum. Bu hikâyeyi bildiğinizi sanabilirsiniz ama bilmiyorsunuz. Hem de hiç.” diyor Del Toro. Pinocchio’yu kim bilmez ki? Kendi bakış açısıyla bizlere bildiğimizin çok dışında bir Pinocchio sunmayı amaçlayan usta yönetmen, filmden yayınlanan ilk kesitin ilk cümlesinde bizlere ne vaat ettiğini açıkça söylüyor. Bir müzikal olarak tanımlansa da Del Toro’nun Pinocchio’su, hikâyesini 1930’lu yıllarda faşist rejim altındaki İtalya’da kuruyor. Usta yönetmen, hikâyeyi kuracağı zamanlar hakkında şu yorumu yapıyor: “Kuklalar hariç herkesin kukla gibi davrandığı yıllar…”

Carlo Collodi, Gris Grimly ve Patrick McHale’ın senaryosunu yazdığı filmin yönetmenliğinde Del Toro’ya eşlik edecek isim ise Mark Gustafson. Usta Geppetto’ya sesini veren isim Game of Thrones’un Walder Frey’i David Bradley; Pinocchio’yu seslendiren isim ise Gregory Mann. Ayrıca Cricket’i Ewan Mcgregor, Mangiafuoco’yu Ron Perlman ve de Lampwick’i Finn Wolfhard seslendiriyor.

Daha önce Shape of Water filminde Guillermo del Toro ile çalışan Alexandre Desplat’ın müziklerini bestelediği filmin sinematografisi Frank Passingham’a emanet. Stop motion ve animasyon filmlerde ortaya koyduğu başarılı işlerle bilinen Passingham, bu sefer hiç olmadığı kadar zorlayıcı bir görevle karşı karşıya.

Written by Arda Ilgaz

22 yaşında, izmirli. bilkent üniversitesi'nde okuyor. trendlere, sinemaya ve spora tutkulu bir mühendis. paul thomas anderson hayranı. dijital platformlar için heyecanlı ama sinema salonlarının önemini kaybetmesinden korkuyor.

Bir cevap yazın

Netflix Dizisi Murderville’den İlk Fragman Yayınlandı

High School Musical: The Musical: The Series’ın Kadrosu Genişliyor