Çalışan bir anne olmak, çocuğunla geçirecek zamanının kısıtlı olması, çocuğunun isteklerine yanıt verememek, çocuğunu tanıyamamak… Annesi çalışan çocuklardan olmadığım için kendimi fazlasıyla şanslı hissediyorum. Sabah kahvaltımı hazırlayan annem oldu, eve geldiğimde annemi karşımda buldum. Ama ne yazık ki, çocukluğunda annesini baş ucunda bulan çocuk sayısı, çalışan annelerin sayısıyla beraber ters orantılı olarak azalıyor.

Singapur’da ev işlerine yardımcı olarak çalışan insanların %40’ı bir gün bile izin yapmadan hayatlarına devam ediyor. Kısacık bir anlığına olsa bile böyle bir hayatın içindeki başrol olmak olduğumuzu düşünmek iç daraltıcı ne yazık ki. Transient Workers Count Too buna dikkat çekmek için Give A Day Off kampanyasını hazırlar.  Bu kampanya ile amaç, bireylerin kendilerine dahi zaman ayıramadığına dikkat çekmek.

Kampanya için hazırlanan videoda çocukların annelerine ve bakıcılarına çocuklarla ilgili “Büyüyünce ne olmak istiyor?”, “En yakın arkadaşı kim?”gibi basit sorular soruyorlar. Ve tahmin edin doğru yanıtları kim veriyor? %74 doğru yanıt oranı ile bakıcılar oluyor. Evet, bakıcılar annelere göre çocuklarla daha çok zaman geçirdiğinden ve paylaşımda bulunduğu için en doğru cevapları veren taraf olması çok şaşırtıcı olmadı. Sonuç şaşırtıcı olmasa da ebeveyn olmak üzerine düşündürüyor.

Dilerseniz kampanya videosunu izleyelim.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like