David Benioff ve DB Weiss, Richard Powers’ın 2018 yılında yayınlanan ve birçok ödül kazanan The Overstory adlı romanına dayanan bir proje geliştiriyor.

Game of Thrones yaratıcıları David Benioff ve DB Weiss, Richard Powers’ın 2019 Pulitzer kurgu ödülünü kazanan ünlü romanı The Overstory’nin bir uyarlamasını geliştirmek için Netflix ile anlaştı.

Powers’ın The Overstory adlı romanı dokuz Amerikalının ve ağaçların onlar için oynadığı önemli rollere odaklanıyor. Romanda benzersiz yaşam deneyimlerinin yanı sıra ormanların yok edilmesi de ele alınıyor.

Netflix CEO’su Reed Hastings, yakın zamanda New York Times ile yaptığı bir röportajda son zamanlarda okuduğu en iyi kitabın The Overstory olduğunu söyledi. “Bu roman anlayış ve empatinin bir hikaye aracılığıyla aktarılabileceğine harika bir örnek.

Uyarlaması yapılacak olan romanın şu anda maalesef ki Türkçe çevirisi bulunmuyor.

Hastings, The Overstory’de ağaçların birbirine olan bağlılığından büyülenirken, “Aslında çok güzel anlatılan The Overstory’nin görsel olarak uyarlanıp uyarlanamayacağını bilmiyorum” dedi. Fakat Benioff ve Weiss’ın güzel iş ortaya koyacakları düşünülüyor. Film mi yoksa dizi mi yapacakları ise henüz belli değil. İkili, 2019’da Netflix ile bir anlaşma imzaladı ve aynı zamanda yayıncı için Liu Cixin’in beğenilen romanı The Three-Body Problem’ın iddialı bir uyarlamasını da geliştiriyor.

The Overstory ile ilgili haberler, Black Bear Pictures ve Plan B Entertainment’tan Pazartesi sabahı yapılan bir duyuruyla açıklandı. İki yapım şirketi Powers’ın yeni çıkacak romanı Bewilderment’in film haklarını almak için bir araya geldi.

Beweilderment adlı roman, yakın gelecekte yavaş yavaş kötüleşen dünyasında geçiyor ve dokuz yaşındaki alışılmadık ve biraz sıkıntılı oğlunu kurtarmak için deneysel bir nörolojik tedaviye dönen dul bir babayı anlatıyor. Bewilderment romanı bu yılın sonbahar aylarında yayınlanacak.

Powers, bir MacArthur Bursu ve Ulusal Kitap Ödülü sahibidir ve önceki çalışmaları arasında The Echo MakerOperation Wandering Soul ve The Gold Bug Variations yer almaktadır. Powers, CAA ve Melanie Jackson Ajansı tarafından temsil edilmektedir.

 

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like