Hevesli futbol hayranları için güzel bir haberimiz var. Ünlü İtalyan futbolcu Roberto Baggio’nun hikayesini, yaklaşan biyografik film Baggio: İlahi At Kuyruğu sayesinde öğrenebileceksiniz. Filmin konusu, oyuncu kadrosu, fragman ve Netflix çıkış tarihi dahil olmak üzere Baggio: İlahi At Kuyruğu hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu yazımızda işledik.

Baggio: İlahi At Kuyruğu, Letizia Lamartire tarafından yönetilen ve İtalyan profesyonel futbolcu Roberto Baggio’nun hayatı ve kariyerine odaklanan yeni bir Netflix Orijinal spor biyografisidir.

Baggio: İlahi At Kuyruğu filmi ne zaman Netflix’e geliyor?

İtalya’nın en ünlü futbolcularından Roberto Baggio’nun destansı hikayesi 26 Mayıs 2021 Çarşamba günü Netflix’te prömiyer yapacak.

Baggio: İlahi At Kuyruğu’nun konusu nedir?

Baggio: İlahi At Kuyruğu, güzel oyunu süsleyen en büyük futbolculardan biri olan Roberto Baggio’nun hikayesini anlatıyor. İtalya’nın en iyi futbolcularından biri olan Roberto Baggio’nun hayatı, Caldogno’daki mütevazı başlangıcından Dünya Kupası’nda milli takımında oynamaya kadar işleniyor.

Roberto Baggio kimdir?

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Roberto Baggio, kariyeri 1982’den 2004’e kadar otuz yıla uzanan eski bir İtalyan profesyonel futbolcudur.

Baggio, özellikle Fiorentina, Juventus, AC Milan ve Inter Milan olmak üzere İtalya Serie A’nın en büyük takımlarında oynadı. Baggio’nun kazandığı bazı ödüller, Juventus ve AC Milan’la ünvan kazanan sezonlardı ve 1994 dünya kupasında İtalya ile Dünya Kupası’nda ikinci oldu.

Kişisel ödüller arasında 1993’te Ballon d’Or’u, 2011’de İtalyan Futbol Onur Listesi’ni kazanması yer alıyor. Bunun yanı sıra, şimdiye kadarki en büyük futbolculardan biri olarak sayısız listede yer aldı.

Baggio: İlahi At Kuyruğu’nun oyuncu kadrosu kimler yer alıyor?

Baggio: İlahi At Kuyruğu için IMDb’de oyunculardan bazıları listelendi:

Andrea Arcangeli (Roberto Baggio), Valentina Bellè (Andreina), Thomas Trabacchi (Vittorio Petrone), Andrea Pennacchi (Florindo) ve Antonio Zavatteri (Arrigo Sacchi).

Baggio: İlahi At Kuyruğu’nun süresi nedir?

Filmin süresinin 91 dakika olduğu onaylandı.

Bir yanıt yazın
You May Also Like