Dev bütçeli Fransız Netflix orijinal dizisi La Révolution, planlanan 2. sezonun artık ilerlemediği için dizinin yaratıcısına göre devam etmeyecek. 

Aurélien Molas tarafından yaratılan dizi, izleyicileri 1787 yılına götürüyor. Ancien Régime’ın çöküşünün ortasında, Joseph Ignace Guillotin gizemli cinayetlerin araştırılmasından sorumludur. Daha sonra “mavi kan” adlı bir virüsün varlığını keşfeder. Bu bilinmeyen virüs, aristokrasi içinde yayılır. Virüsün yıkıcı etkileri vardır: enfekte olmuş soylular ” küçük insanlara ” saldırarak yerleşik hiyerarşiyi alt üst eder. İsyan yayılır ve Fransız Devrimi’nin başlangıcını oluşturur.

İlk sezonun tamamı Ekim 2020’de Netflix’e geldi. İncelemeler genellikle olumluydu ve izleyici puanları da IMDb’de şu anda 6.5 / 10’luk bir puanla nispeten olumlu durumda.

Dizinin 1.sezonu için yapılan yapıcı eleştiriler ne olursa olsun, La Révolution’ın 2. sezonu maalesef ki gelmeyecek.

2.sezonun gelmeyeceği bilgisi Netflix’in geçtiğimiz 5 yıl boyunca Fransız orijinal içerikli dizi ve film konusundaki çabalarına öncülük eden ve Fransa’dan Allocine ile röportaj yapan Damien Couvreur’dan geldi. Couvreur özellikle yeni Fransız dizisi Lupin hakkında konuşmak için oradaydı.

Couvreur’a röportaj sırasında La Revolution ile ve projenin nasıl ilerlediği hakkında sorular sorulduğunda 2.sezonun gelmeyeceğini onayladı.

“The Revolution, Fransa’nın dışından da pek çok izleyiciyi kendine çekti aslında. Bizim için bu, Fransa’nın tarihi geçmişinin ve mirasının küresel bir izleyicide merak uyandırabileceğinin kanıtıdır. Yine de dizinin ikinci sezonuna maalesef ki devam etmeyeceğiz. Nedeni ise her ne kadar merak uyandırmış olsa da genel halk izlemek istediği şeyleri bu dizide bulamadı.”

Bu konuşmadan çıkarılacak birtakım bilgiler var. Couvreur, dizinin Fransa’nın dışındaki izleyicileri de kendine çektiğini söylerken, izleyiclerin aynı zamanda diziye yeteri kadar bağlanamadıklarının da altını çiziyor. Bir süredir Netflix’in, bir diziye kaç kişinin başlayıp bitirdiğine bakarak yeni sezonlarının çıkarılması için uygun olup olmadığını anlama yaklaşımını izlediğini fark ettik. Bu durumda, birçok kişinin La Révolution dizisine başladığı, ancak diziyi sonuna kadar izlemedikleri bilgisine ulaşabiliriz.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like